Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αναβάθμιση πλατφόρμας


Engineer

Recommended Posts

Η εμφάνιση δραστηριότητας ¨ανά απάντηση¨  στα διάφορα θέματα 

                                                     και

όχι  ¨ανά θέμα¨  όπως ήταν πριν (με δυνατότητα αναδυόμενων Πρώτης. Αδιάβαστης και Τελευταίας απάντησης)

                                                 ΕΙΝΑΙ 

τρομερά κουραστική........   Σίγουρα κάτι πρέπει να αλλάξει.         

Edited by HQ7
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο (εμφάνισης ανά θέμα) φτιάξε και σώσε ένα δικό σου stream όπως το παρακάτω, τα υπογραμμισμένα κόκκινα.
Για το 2ο δεν έχω βρει κάτι, παρά μόνο να βλέπεις κάποιες σειρές από το τελευταίο Post. (κόκκινος κύκλος).

1.jpg

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Τι να κάνω ώστε να λαμβάνω email? Σύμφωνα με την εικόνα, πρέπει να λαμβάνω email ... Αλλά ποτέ δεν έλαβα...

Δεν γίνεται να μπαίνω μέσα και να πρέπει να δω όλα τα posts για να ανακαλύψω αν απαντήθηκε κάποιο που με ενδιαφέρει.... 

image.thumb.png.a0d02bcd5c47ccc6c2d71742e7baa6b8.png

Link to comment
Share on other sites

@Faethon11 Αν πας εδώ: http://www.michanikos.gr/notifications/options/ στο πεδίο Γενικά οι 2 πρώτες επιλογές έχουν ενεργή την επιλογή email;

@dimitris GM η απόδοση του followers δεν είναι φίλοι δυστυχώς. Μπορεί να μην είναι δόκιμο και το ακόλουθος αλλά το φίλοι είναι facebookική συνήθεια που στην πραγματικότητα δεν ισχύει σε μια online κοινότητα. Δέχομαι ότι στους 100 ακόλουθους όλοι έχουμε και 5-10 φίλους αλλά δεν είναι όλοι φίλοι... 

Link to comment
Share on other sites

Για Tapatalk να φανταστώ έχει εγκαταληφθεί η ιδέα; 

Μεσω κινητού η καινούργια πλατφόρμα είναι αρκετά δύσχρηστη, σε αντίθεση με υπολογιστη που μου αρέσει αρκετά με τα οποία στραβά έχει μεχρι να το συνηθίσεις 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Engineer said:

 

@dimitris GM η απόδοση του followers δεν είναι φίλοι δυστυχώς. Μπορεί να μην είναι δόκιμο και το ακόλουθος αλλά το φίλοι είναι facebookική συνήθεια που στην πραγματικότητα δεν ισχύει σε μια online κοινότητα. Δέχομαι ότι στους 100 ακόλουθους όλοι έχουμε και 5-10 φίλους αλλά δεν είναι όλοι φίλοι... 

να κάνω το δικηγόρο του δικηγόρου

και ποιος όρισε το followers? και όχι friends?

το φίλοι έχει νόημα γιατί υπάρχει αίτημα φιλίας και γίνεται αποδεκτό ή μη,

εκτός αν καταργήθηκε

και στο ακόλουθοι δεν υπάρχει αυτή η διαδικασία

(και οι ακόλουθοι είναι παλιά μοναρχική συνήθεια που δεν ισχύει σε μια κοινότητα γενικώς)

γήπεδο το κάναμε

 

Edited by imhotep
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή εγώ, ούτε ελέφαντας είμαι, ούτε πρόκειται να το αποδείξω σε κανέναν, θα γράψω ελεύθερα τη γνώμη μου.....

Δυστυχώς, το site έγινε, είτε μας αρέσει, είτε δεν μας αρέσει "παιχνιδάκι για κινητό τηλέφωνο"!!!! Όχι βεβαίως σαν το facebook...... αν και θα το ήθελε.... Κατά την προσωπική μου άποψη, ΔΕΝ είναι πιά "επιστημονική κοινότητα μηχανικών".... Οι μηχανικοί κατ' εμέ το πλείστον του χρόνου τους, που αφιερώνουν στην τεχνολογία είναι από το γραφείο τους, με τον υπολογιστή τους, το πληκτρολόγιό τους και την οθονάρα τους..... Αντιθέτως, κατ' εμέ επίσης, οι νεαροί ασχολούνται όλη την ώρα με το κινητό τους.... Οι νεαροί έχουν followers κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ.... Προφανώς και το followers είμαι μια "μπούρδα" και δεν έχει απολύτως καμία δουλειά σε "κοινότητα μηχανικών"..... Μακάρι όμως να ήταν μόνον αυτό!!! Για μένα το site είναι πια δύσχρηστο σε πολύ μεγάλο βαθμό..... Θεωρώ πολύ μεγάλο λάθος που δεν ρωτηθήκαμε, τουλάχιστον τα παλιά κι ενεργά μέλη, για τις αλλαγές αυτές που έγιναν.....

Δεν θ' αναφέρω όμως περισσότερα διότι θα πουν πάλι ορισμένοι ότι, είμαι προκατειλημμένος...... Εύχομαι να μην είναι πολλοι σαν κι εμένα κι όντως ν' αποτελώ εξαίρεση.....

P.S.

Εμένα να φανταστείτε μου εξαφάνισαν 2.000 post, τους ρώτησα διακριτικά και περί άλλων τυρβάζουν...... Ακόμα περιμένω.....

 

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.