Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναβάθμιση πλατφόρμας


Engineer

Recommended Posts

Παρατήρησα πως δε μπαίνω τόσο συχνά όσο πριν την αναβάθμιση. Παρομοίως, δεν μπαίνω με την ίδια ευχαρίστηση στο forum.

Link to comment
Share on other sites

θα το συνηθίσουμε

(εγώ αντίστοιχα γκρίνιαξα όταν άλλαξε το Google Calendar πριν 1-2 μήνες, δουλεύω ΠΟΛΥ Google Calendar, αλλά τώρα φαίνεται ok!)

σοβαρές παρατηρήσεις μόλις τελειώσει το indexing...

για τώρα δύο «ψιλά» μόνο:

1. μου λείπει το «νέο περιεχόμενο», το θεωρώ καλύτερο από το «αδιάβαστο περιεχόμενο» αλλά, όπως και να 'χει, έφτιαξα κάτι παρόμοιο στο custom stream και το' σωσα.

2. επιτέλους δουλεύει το site στον Edge σε Windows 10 mobile. Μόνο που κανείς δεν ασχολείται με Windows 10 mobile πια... (περισσότερο feedback μόλις πιάσω κανένα κινητό android για δοκιμές)...

καλή συνέχεια, καλορίζικο!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

1. μου λείπει το «νέο περιεχόμενο», το θεωρώ καλύτερο από το «αδιάβαστο περιεχόμενο» αλλά, όπως και να 'χει, έφτιαξα κάτι παρόμοιο στο custom stream και το' σωσα.

πως το έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!

Μόνη παρατήρηση ότι φαίνεται να λείπει η επιλογή "Μετάβαση στο πρώτο μη αναγνωσμένο" που, εμένα τουλάχιστον, με εξυπηρετούσε πολύ.

Μπράβο και πάλι σε όλους για την δουλειά σας και την τεράστια βοήθεια που προσφέρετε.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, zio7 said:

πως το έκανες?

πως το έκανα... για να δω.

Στην αρχή, «αδιάβαστο περιεχόμενο», μετά, αφού επέλεξα «συρρικνωμένα» αντί για αναπτυγμένα (ωστόσο αυτό το βήμα νομίζω είναι άσχετο, είναι ένα switch που κρατάει σαν ρύθμιση την τελευταία επιλογή), άλλαξα από την μπάρα με τις επιλογές, στο «κατάσταση διαβάσματος», από «αδιάβαστο» σε «όλα», οπότε, 2 τινά:

1ον, εμφανίστηκε ακριβώς κάτω από την μπάρα, η επιλογή «save as new stream», της έδωσα ένα όνομα του τύπου «νέο περιεχόμενο (μάλλον)». Αυτή η επιλογή τώρα εμφανίζεται στο μενού κάτω από το σήμα του forum: [ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ] --> [ΡΟΗ ΤΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΜΟΥ] --> (κάτω από το CUSTOM STREAMS) -->  το όνομα με το οποίο έκανα save.

2ον, και πάλι δεν είναι ακριβώς όπως το προηγούμενο νέο περιεχόμενο. Αυτό που έμαθα με το μάτι να τσεκάρω είναι την περιοχή του μαύρου bullet πριν το τίτλο του topic. Όταν είναι εκεί (και ο τίτλος του topic είναι bold), είναι αδιάβαστο. Όταν λείπει, είναι αδιάβαστο διαβασμένο (στο οποίο δεν έχω ποστάρει), όταν έχει μαύρο αστεράκι είναι topic αδιάβαστο που έχω ποστάρει παλαιότερα (ευτυχώς το αστεράκι παραμένει), όταν το αστεράκι είναι γκρίζο είναι topic διαβασμένο που έχω ποστάρει παλαιότερα.

 

Edited by dsworks
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

... και ακόμη, μπορείς αν θες, το stream που έφτιαξες και έσωσες να το βγάλεις και σαν link στα bookmarks, στο desktop, κλπ και να το χρησιμοποιείς ακόμη και χωρίς να έχεις συνδεθεί στον λογαριασμό σου.
Εννοείτε ότι θα βλέπεις κανονικά όλα τα νήματα πλην εκείνων που επιτρέπεται να τα δεις μόνο αν είσαι συνδεδεμένος και εννοείτε ότι δεν θα μπορείς να postάρεις, να κατεβάσεις αρχεία, κλπ αν δεν συνδεθείς.

Edited by georgegaleos
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Στο παλαιό έβλεπα τις αναρτήσεις μόνο σε θέματα που είχα γράψει ,  δεξιά πάνω που έγραφε όπως τώρα το όνομα μου σε επιλογή που μου τα εμφάνιζε σε λίστα  και πλέον δεν υπάρχει ... Ήταν πολύ χρήσιμο και δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού η επιλογή αυτή γιατί έψαξα και δεν το βρήκα  Τώρα εμφανίζονται όλες οι αναρτήσεις που δεν έχουν διαβαστεί  και όχι αυτές που έχω γράψει και εγώ  , μόνο 

 

 

Ακυρο τώρα είδα ότι τα εμφανίζει στο προφίλ Συγνώμη αλλά τώρα το είδα Δεν πειράζει θα ενημερωθούν όσοι δεν το ήξεραν  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, GEORGE MICHEAL said:

Στο παλαιό έβλεπα τις αναρτήσεις μόνο σε θέματα που είχα γράψει ,  δεξιά πάνω που έγραφε όπως τώρα το όνομα μου σε επιλογή που μου τα εμφάνιζε σε λίστα  και πλέον δεν υπάρχει ... Ήταν πολύ χρήσιμο και δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου αλλού η επιλογή αυτή γιατί έψαξα και δεν το βρήκα  Τώρα εμφανίζονται όλες οι αναρτήσεις που δεν έχουν διαβαστεί  και όχι αυτές που έχω γράψει και εγώ  , μόνο 

 

 

Ακυρο τώρα είδα ότι τα εμφανίζει στο προφίλ Συγνώμη αλλά τώρα το είδα Δεν πειράζει θα ενημερωθούν όσοι δεν το ήξεραν  

 

 

Όχι στο προφίλ...

...

[Δραστηριότητα] -> [Η ροή των δραστηριοτήτων μου] -> [Περιεχόμενο που δημιούργησα]

απλά, δεν έχει πολλά ακόμα, ενδεχομένως επειδή δεν έχει τελείωσει το indexing ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που έχω ήδη κυκλοφορήσει στην πλατφόρμα, άρχισα να την συνηθίζω. Υπομονή παιδιά να ολοκληρωθεί και η διαδκασία, και στο τέλος πιστεύω οτι θα είμαστε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.