Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Παράταση ισχύος οικοδομικής άδειας που έληξε 3/2018


Recommended Posts

Οικοδομική άδεια έληξε το Μάρτιο του 2018 έχει βγεί κάποια εγκύκλιος για αυτόματη παράταση των αδειών αυτών? Δεν βρίσκω κάτι...ο πελάτης μου θέλει επέκταση της εργοταξιακής παροχής...   

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με τις άδειες που λήγουν το 2018...αν έχουν πάρει παράταση με κάποιο νόμο..δεν έχω βρει κάτι και θέλει ο πελάτης μου να παρατείνει την εργοταξιακή παροχή. 

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο θεμα εχει γινει μια αδικια που πρεπει να διορθωθει .......

Συγκεκριμενα οι οικ. αδειες που εκδοθηκαν εως 31-12-2013 και ελήγαν εως 31-12-2017, εχουν παρει παραταση εως 31-12-2020, ανεξαρτητα του αν αλλαξαν οι οροι δομησης.........

Ομως οι οικ. άδειες που εκδοθηκαν απο την 1-1-2014 και μετα και εληγαν απο την 1-1-2018 και μετα (δηλαδη για 1 μερα διαφορα !!!!!!!!!!!!), δεν εχουν παρει καμια παραταση,

και μπορουν μονο να αναθεωρηθουν - εαν και εφοσον ισχυουν οι αρχικοι οροι δομησης .........

Ειναι τελειως παραλογο - αλλα προς το παρον ετσι φαινεται να ισχυει - μεχρι να το διορθωσουν !!!!!!!!!!!!!!

Ελπιζω καποια ΥΔΟΜ με καποιο ερωτημα - να δωσει αφορμη για την διορθωση αυτου του παραλογου - ειτε με εγκυκλιο ειτε με αλλαγη στο κειμενο του νομου ............

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.