Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με ρολόι της ΕΥΔΑΠ


chourdos

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα τη βοήθειά σας στο κατωτέρω πρόβλημά μου.

Ήμουν ιδιοκτήτης ενός διαμερίσματος του οποίου το ρολόι της ΕΥΔΑΠ (λόγω παλαιότητας της πολυκατοικίας) ήταν συνδεδεμένο και με ένα δεύτερο διαμέρισμα (που δεν ανήκει σε εμένα). Έτσι έχοντας ο καθένας ενσωματώσει μετρητές στα διαμερίσματά του βρίσκαμε την αναλογία του εκάστοτε λογαριασμού και πλήρωνε ο καθένας τα δικά του. Ο λογαριασμός ήταν στο δικό μου όνομα. Τώρα όμως το διαμέρισμα αυτό πουλήθηκε και ο νέος ιδιοκτήτης μου είπε ότι θα προβεί σε ενέργειες εγκατάστασης νέου ρολογιού, καθώς είναι δύσκολη η συνεννόηση με τον ιδιοκτήτη του άλλου διαμερίσματος. Τι μπορώ να κάνω ώστε να δηλώσω στην ΕΥΔΑΠ ότι δεν έχω κάποια σχέση με το ρολόι αυτό και να βγει από το όνομα ώστε να μην συνεχίζουν να με χρεώνουν. Σημειώνεται ότι, υπάρχει πρόβλημα με τον ιδιοκτήτη του άλλου διαμερίσματος καθώς δεν θέλει να το βάλει στο όνομά του. 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να κάνετε αίτηση αλλαγής ιδιοκτήτη στην ΕΥΔΑΠ με το συμβόλαιο και αν δεν το δεχτεί, τότε θα πρέπει να ζητήσετε διακοπή άμεσα !!!

Μετά ο νέος ιδιοκτήτης ας ζητήσει μεταφορά στο όνομά του και επανασύνδεση αν απαιτείται.

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή διαδικασία είναι την αίτηση αλλαγής ονόματος να την κάνει ο νέος ιδιοκτήτης με το συμβόλαιο.

Εσείς θα πρέπει να του καταστήσετε σαφές ότι θα του δώσετε μεν ένα εύλογο χρονικό περιθώριο ώστε

τακτοποιήσει στην ΕΥΔΑΠ την αλλαγή, πέρα από αυτό όμως αν δεν το κάνει θα προχωρήσετε σε διακοπή

υδροδότησης εφ' όσον το ρολόϊ εξακολουθεί να είναι στ' όνομά σας.

Επίσης καλό θα ήταν μέχρι να γίνουν όλα αυτά να κατεβάζετε online από το site της ΕΥΔΑΠ τον τρέχοντα

λογαριασμό ώστε να βλέπετε τυχόν απλήρωτες υποχρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.