Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αδεια Ασκησεως Εγκαταστατη Συστηματων Ασφαλειας


Recommended Posts

Καλημερα στην κοινοτητα!

Θα ηθελα να ρωτησω εαν ως μελλοντικος Ηλεκτρολογος μηχανικος ΑΤΕΙ μπορω να παρω Αδεια Ασκησεως Εγκαταστατη Συστηματων Ασφαλειας. Οπως αυτη περιγραφετε στο Φεκ Αρ 664/17 Μαιου 2010. Αν καποιος εχει καποια αλλη αναφορα ας την αναφερει ευχαριστω.

fek_664B_210510_proswpiko_asfaleias.pdf

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κανονικα εδω και τουλαχιστον 2 χρονια. Μπορει να σ ζητησουν στο Α.Τ τυπικα μια βεβαιωση απο την γραμματεια για επαρκεια στα ηλεκτρονικα. Εμενα ουτε αυτο μ ζητησαν βεβαια σε 10 λεπτα ειχα τελειωσει

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Η απορια - αμφιβολια μου δημιουργηθηκε για το λογο οτι στο φεκ που εχω επισυναψη δεν  γραφει με καθαρο τροπο Ηλεκτρολογος μηχανικος Τ.Ε. αλλα γραφει Ηλεκτρολογος Μηχανικος.Και συμπεριλαμβανετε στο αρθρο 2 στην παραγραφο α  οπου οι αλλες ειδικοτητες της παραγραφου ειναι πολυτεχνικες.Ενω στης υπολοιπες παραγραφους παρακατω κανει λεπτομερη αναφορα ποιες ειδικοτητες ειναι καταλληλες για την χορηγηση αδειας.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, JimakosR said:

Μπορεις κανονικα εδω και τουλαχιστον 2 χρονια. Μπορει να σ ζητησουν στο Α.Τ τυπικα μια βεβαιωση απο την γραμματεια για επαρκεια στα ηλεκτρονικα. Εμενα ουτε αυτο μ ζητησαν βεβαια σε 10 λεπτα ειχα τελειωσει

Νόμιζα ότι δεν μπορούσαμε ...μόνο οι ηλεκτρονικοι μπορούσαν τουλάχιστον κάποτε.

Και κάτι για ψυχίατρο είχα ακούσει ...δεν ξέρω αν ισχύει:razz:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουτε εγω το βρηκα σε φεκ με ειδοποιησαν απο ασπαιτε οτι αλλαξε και πηγα εβγαλα . 2 γιατροι και κατι αλλα . Ευκολα πραγματα .

Μπορουμε κανονικα hek προσπαθω να ενημερωσω συναδερφοθς αλλα οι περισσοτεροι δεν νοιαζονται , αλλοι την ειδανε μαστορια και ειναι να απορεις. Τα γνωστα ξερεις

Edited by JimakosR
Link to comment
Share on other sites

Hektor καλημερα. Οχι απο την βιασυνη μ εγραψα δυο . Μονο ψυχιατρο, αντιγραφο πτυχιου, βεβαιωση απο σχολη, το παραβολο και νομιζω ξεχναω κατι ακομα. Γα ανεβασω τα δικαιολογητικα μαζεμενα κατσε

Link to comment
Share on other sites

Περνωντας σημερα απο το αστυνομικο τμημα με εστειλαν στην γραμματεια του τμηματος ασφαλειας

η οποια μου ζητησε τα εξης:

α. αιτηση (μου ειπε οτι θα την συμπληρωσω εκει)

β. αποδεικτικο καταβολης του αναλογουντος σχετικου τελους αξιας 30 ευρω

γ. φωτοαντιγραφο του τιτλου επαγγελματικης καταρτησης(αλλα να παω και το πρωτοτυπο για να το διασταυρωσει) ,ειδικοτητας συναφους προς τις δραστηριοτητες που προκειται να ασκησει.(κατηγορια Α ή β). Για την περιπτωση του εγκαταστατη χρειαζομαστε τυπου Β.

δ. φωτοαντιγραφο ταυτοτητας

ε. Υπευθυνη δηλωση του αρθρου 8 του Ν.1599/1986(Φ.Ε.Κ. 75/Α'/1986).(μου ειπε οτι θα την συμπληρωσω εκει)

στ. Πιστοποιητικο Κρατικου Νοσηλευτικου Ιδρυματος ή Ιδιωτη γιατρου με ειδικοτητα Ψυχιατρου*

ε. 4 προσφατες εγχρωμες φωτογραφιες διαστασεων αστυνομικης ταυτοτητας

* απο το περιεχομενο του πιστοποιητικου Κρατικου Νοσηλευτικου Ιδρυματος ή Ιδιωτη γιατρου με  ειδικοτητα Ψυχιατρου να προκυπτει οτι ο αιτων: δεν πασχει απο οποιασδηποτε μορφης ψυχικη νοσο και δεν ειναι χρηστης ναρκωτικων ουσιων**.Η ημερομηνια εκδοσης δεν θα πρεπει να απεχει περαν του τριμηνου απο την ημερομηνια υποβολης του.Απο τον ιδιωτη γιατρο να αανγραφεται υποχρεωτικα ο αριθμος αδειας λειτουργιας του νομιμου ιατρειου που διατηρει, η σφραγιδα του, ο αφμ και η αρμοδια ΔΟΥ.

**Αυτο προκυπτει συμφωνα με ιδιωτη Ψυχιατρο απο βιοχημικες εξετασεις ουρων.

Αυτοι απο την μερια τους θα ψαξουν να βρουν αυτεπαγγελτα τα εξης:

α. αντιγραφο ποινικου μητρωου Δικαστικης χρησης

β. πιστοποιητικο του πρωτοδικειου του τοπου κατοικιας οτι δεν τελει υπο δικαστικη συμπαρασταση.

Αυτα μου τα εδωσαν σε φωτοτυπια με το σημα της αστυνομιας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.