Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ληξιπρόθεσμες Οφειλές ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


aware

Recommended Posts

Γεια σε όλους,

Ένα ιστορικό ληξιπρόθεσμων οφειλών για δυνατούς λύτες και δυνατά νεύρα:

1. Έχω εξοφλήσει κανονικά όλες τις οφειλές ΕΦΚΑ

2. Πριν ένα μήνα παρατηρώ στον ιστοχωρο του ΕΦΚΑ την αναφορά "Ληξιπρόθεσμες οφειλές έως 31/12/16" για ποσό 496,31

3. Σημειωτέον έχω εξοφλήσει όλα τα αναδρομικά που κατά καιρούς ανεβαίνουν (άνευ προειδοποίησης - Μπράβο στο ΤΣΜΕΔΕ...)

4. Στέλνω εμαιλ στις εισφορές τρεις φορές και προφανώς δεν μου απαντανε καν (Μπράβο στο ΤΣΜΕΔΕ..)

5. Σήμερα ξαναμπαίνω στην σελίδα του ΕΦΚΑ και surprise... "Ληξιπρόθεσμες οφειλες εως 31/12/16" για ποσο 355,39

6. Δηλαδή ως δια μαγείας μειώθηκαν οι οφειλές και ανάθεμα και αν κατάλαβα πως έγινε και τι πρέπει να κάνω

Αγαπητά μέλη μπας και βγάζετε άκρη με βάση τα ανωτέρω;

Ο Θεός να σας έχει καλά, ευχαριστώ για την προσοχή σας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι πρέπει να περάσεις από το τοπικό γραφείο του τσμεδε και να δουνε την καρτέλα σου. Τα e-mail είναι για άλλες χώρες περισσότερο προηγμένες από εμάς οπως πχ η Νιγηρία.

Edited by dim10
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και γω τα είχα ξοφλήσει όλα και στην ώρα τους.. εκτός από αυτά που δεν με ειδοποίησαν ποτέ  (που ακριβώς ανέβαιναν πριν το '16 προ-ΕΦΚΑ;; εγώ μέχρι τότε χαρτιά λάμβανα.. ποιος αποφάσισε ότι κάποιες εισφορές θα είναι κρυφές και άλλες θα έρχονται τυπωμένες με το ταχυδρομείο;) και τώρα αυξήθηκαν κι όλας πριν περάσει ένας μήνας! Προσαύξηση πριν λήξει ο μήνας από την πρώτη βεβαίωση!

Ναι θα περάσω μια βόλτα αλλά κουβέντα να γίνεται...

Edited by 993cc
Link to comment
Share on other sites

"Βόλτα" στο κέντρο της Αθήνας ενώ δραστηριοποιούμαι στα Μεσόγεια και μένω εκεί...

Τοπικό γραφείο σου λέει ύστερα.

Link to comment
Share on other sites

@aware

Εάν η μηνιαία δόση του ΕΦΚΑ που πληρώνεις είναι 140,92, τότε πλήρωσες μεν τη δόση του 4/2018 αλλά τα χρήματα πήγαν στην κάλυψη των προηγούμενων χρεών.

Edited by gelastos
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gelastos said:

@aware

Εάν η μηνιαία δόση του ΕΦΚΑ που πληρώνεις είναι 140,92, τότε πλήρωσες μεν τη δόση του 4/2018 αλλά τα χρήματα πήγαν στην κάλυψη των προηγούμενων χρεών.

Όχι δεν ταιριάζει το νούμερο. εγώ έχω μηνιαίο ΕΦΚΑ 167,97

Edited by aware
Link to comment
Share on other sites

Εχουν αφαιρεσει την ειδικη προσαυξηση και εχουν χρεωσει τα αναδρομικα του Β 2012 στην καρτελα στον ΕΦΚΑ.

Δλδ δε περιμενουν την εκδικαση του ΣτΕ και οτι προλαβουν να παρουν

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πριν από λίγο έβγαλε το παρακάτω... Ετοιμάζονται....  :):evil:

 

Παράθεση

 

ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΙΣΦΟΡΑ ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2018

Πληρωμή Μέχρι:
08/06/2018 Info.png
Πληρωτέο:
247,58 €
 
Εισφορές Μήνα 4/2018
1η ΔΟΣΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ 2017
Πληρωμή Μέχρι:
31/05/2018 Info.png
Πληρωτέο:
59,93 €
 
Εκκαθάριση Έτους 2017
ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗΣ
 
 
Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

 

 
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην φρικάρεις, αυτό βγάζει σε όλους έτσι είναι η πλατφόρμα δεν σημαίνει ότι ντε και καλά θα σου βγάλουν χρωστούμενα.. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.