Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ληξιπρόθεσμες Οφειλές ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


aware

Recommended Posts

Παλιά με είχαν βγάλει ένα ποσό 3000+ αλλά μετά εξαφανίστηκε... Φοβάμαι μην εμφανιστεί πάλι και αρχίσω να ψάχνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφού δεν μίλησε κανείς μας για το μπάχαλο που έκαναν με τα αναδρομικά Β2012 ΤΣΜΕΔΕ και ΕΦΚΑ και υπουργείο, καλά να πάθουμε που μας κρεμάνε στα μανταλάκια ότι χρωστάμε 

Link to comment
Share on other sites

Στο σύστημα μου βγάζει την ένδειξη

Παράθεση

Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

 

Το βγάζει αυτό σε άλλον? Να περιμένω καμια εκπληξη ή απλά το σύστημα δεν λειτουργεί τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη καλησπέρα,

εεε!!! και εσύ γιατί βρε δεν κάνεις αυτό που σου λεει!!!!!:-D

απλά κάνουν ενημερώσεις συχνά-πυκνά ... όταν τελειώσουν θα φύγει ... και εκτός απροόπτου ότι είχες θα εμφανισθεί πάλι...ή αν είχες λάθος πιθανόν να διορθωθεί ...

Edit: Για δες τώρα, εμφανίζει αυτό παρακάτω ...

1.jpg

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, Paul_Mix said:

Στο σύστημα μου βγάζει την ένδειξη

 

Το βγάζει αυτό σε άλλον? Να περιμένω καμια εκπληξη ή απλά το σύστημα δεν λειτουργεί τωρα?

Μου το έβγαλε σήμερα αλλά τώρα που ξαναμπήκα έβγαλε ξανά την ληξιπρόθεσμη οφειλή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο:

Μετά από περίπου 50 τηλεφωνικές απόπειρες το σήκωσε ένας υπάλληλος ο οποίος δεν ήθελε να μου δώσει καμια εικόνα της καρτέλας μου και αφου του είπα οτι δουλευω εκτός Αττικής και δεν μπορώ να κατεβαίνω στα κεντρικά, μου είπε να στείλω φαξ, το οποίο και έκανα και προφανώς ουδεμία απάντηση έλαβα...

Και μετά φίλος φίλου μου είπε ότι αυτά μάλλον είναι κάτι αναδρομικά που το ειδοποιητήριο στην ιστοσελίδα του τσμεδε αφαιρέθηκε οπότε μονη ελπίδα να παω στα κεντρικά και να στηθώ εκεί ώς μέγιστος μακακας και να περιμένω ώρες ατελείωτες να πάρω ειδοποιητήριο με κωδικό πληρωμής που (ακουσον, ακουσον) μπορεί να πληρωθεί με φυσική παρουσία στην τράπεζα και ΄όχι ηλεκτρονικά.

Το σαιτ του τσμεδε ειναι φουλ στην σαβούρα και δεν μας επιτρέπει να δουμε την καρτέλα μας και να πάρουμε κωδικό ηλεκτρονικής πληρωμής.

Αίσχος ή μήπως όχι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

...πάγια εντολή όπως λέτε υπάρχει (υποθέτω σε σχέση με το τ.ΤΣΜΕΔΕ)... χρήματα την ημερομηνία που είχατε ορίσει υπήρχαν ??? ....

...η πάγια εντολή ενεργοποιείται απ' όσο γνωρίζω για το τρέχον ποσό απαίτησης και όχι για το ποσό που έχει καταστεί ληξιπρόθεσμο εξαιτίας του ότι δεν υπήρχε το ποσό στην ημερομηνία που είχατε ορίσει... διότι έχουν προκύψει και επιβαρύνσεις ...

Δείτε τι αναφέρεται στην σχετική σύμβαση της πάγιας εντολής που είχατε συνάψει με την τράπεζα... 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τον πόνο μου. 2017, 2018, φουλ πληρωμένα. και το 1/19 =>25 πληρωμές έχω κάνει. ΟΙ 2 τελευταίες έγιναν αρχές του μηνά δεν φαίνονται ακόμα- δεν ξέρω για ποιο λόγο. Αναδρομικά πήγα προχτές στο τσμεδε τα πλήρωσα. Βγήκε κάτι ξέμπαρκο αναδρομικό του 2016 - πρώτη φορά το είδα πριν 15 μέρες.Πως πληρώνεται αυτό -δεν έχει κωδικό!!

Αποτέλεσμα είμαι ανασφάλιστη εγώ και τα παιδιά, έλεος!!!

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία με το ΤΣΜΕΔΕ αρχικά να δεις τι αφορά αυτό ... και αν βεβαιωθείς ότι δεν έχει να κάνει με αυτά που πλήρωσες οπότε πρόκειται για κάποια άλλη ξεχασμένη οφειλή στο τ.ΤΣΜΕΔΕ ή είναι αυτά που πλήρωσες και δεν έχει ενημερωθεί η καρτέλα σου οπότε να σου ενημερώσουν την καρτέλα.

Το ότι εμφανίζεσαι χωρίς ικανότητα μπορεί να οφείλεται και στα δύο ( 2 τελευταίες που έγιναν αρχές του μήνα και δεν φαίνονται ακόμα ή/και στην ληξιπρόθεσμη που αφορά το 2016 που βλέπεις)

edit: Δες και εδώ το (παρόμοιο εν μέρη) θέμα που είχε και η @youla

Edited by georgegaleos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.