Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα με ένσημο Ηλ.μηχανικού Τ.Ε.


xaloulis90

Recommended Posts

Καλησπέρα δουλεύω σε μία εταιρία ως πρόσφατα με ασφάλιση αποθηκάριου και πήγα συμφώνησά να με αλλάξει την ασφάλιση ώς ηλεκτρολόγου μηχανικού για να ξεκινήσω να έχω και προυπηρεσία διότι χρειάζονταί πολλές εργασίες σχετικά με ηλεκτρολογικά και τις διαικπεραιώνω εγώ.

Το πρόβλημα μου είναι το εξής, προϋπηρεσία ποιο παλιά δεν είχα με ανάλογη ασφάλιση και αφού το έχω ψάξει βρίσκω πως μπορώ να σφαλιστώ στην συγκεκριμένη εταιρία με τους δυο αυτους κωδικούς ασφάλισης.

727010 Ηλεκτρολόγοι εγκαταστάσεων και συναφών ηλεκτρολογικών εργασιών με πτυχίο και άδεια 106 108
727020 Ηλεκτρολόγοι εγκαταστάσεων και συναφών ηλεκτρολογικών εργασιών χωρίς πτυχίο 102 104

 

Αν ειμαι λάθος ώς εδώ σχετικα  παρακαλώ ενημερώστε με αν όχι η ερώτηση είναι η εξής ...

Γίνεται να με ασφαλίση με τον πρώτο κωδικό το οποίο είναι με πτυχίο και άδεια αλλά χωρίς βαρέα ενσημα (μου ειπαν πως γινεται) ? αν ναι χρειαζεται καποια προυπηρεσια η κάποια αδεια, ποια? 

Ο δευτερος κωδικός δεν χρειάζεται βαρέα ενσημα .

Παρακαλώ πολύ όποιος γνωριζει να με βοηθησει διότι έχω ένα χρόνο σχεδόν και η λογίστρια της εταιρίας βαριεται να κουνηθει έχω πάει 10 φορές στο Ικα και βεβαια μου λενε οτι γινεται αλλα θα πρεπει η λογιστρια να το ψαξει και παλι απο την αρχη .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.