Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δανεισμός - Ιδία Κεφάλαια


Recommended Posts

Ο πελάτης θέλει να αλλάξει απο δανεισμό σε ίδια κεφάλαια.

Δεν έχει κάνει ακόμη την αίτηση μεσώ του συστήματος, έχει μπει απλά και επιλέξει δανεισμό. Πως αλλάζει αυτό; Δεν είδα πουθενά ακύρωση.

Link to comment
Share on other sites

Βρέθηκα και εγώ στο ίδιο δίλημμα, απευθύνθηκα στο support αλλά δεν απάντησαν, κάποιοι εισηγήθηκαν να διαγράψω την αίτηση και να την υποβάλω πάλι, αλλά δεν το τόλμησα και συνέχισα με το δανεισμό.

Ολοκλήρωσα τη διαδικασία πριν από 15 μέρες, αλλά δεν έχω μέχρι σήμερα απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώνεις πρώτα την αίτηση (δηλώνοντας ότι να`ναι) και μετά σου επιτρέπει να την ακυρώσεις, οπότε δηλώνεις μετρητά.

Link to comment
Share on other sites

On 11/7/2018 at 4:43 ΜΜ, gio said:

δεν εχω ολοκληρώσει την αίτηση προς την Τράπεζα....πως μπορώ να παω "ίδια κεφάλαια¨";;

 

Μόλις προ ολίγου ήρθε απάντηση στο ερώτημα που είχα κάνει στο support την 13/6/2018 (!!!), δηλαδή πριν από 1 μήνα ακριβώς.

Είχα ρωτήσει: "Υπάρχει δυνατότητα να επιστρέψει σε κατάσταση πριν από τη λήψη δανείου, ώστε να συνεχίσει η υποβολή της με δική μου χρηματοδότηση του ποσού εκτός της επιδότησης, χωρίς τη λήψη δανείου;"

και η απάντησή τους: "Μπορείτε, εάν το επιθυμείτε, να επιστρέψετε σε προηγούμενο στάδιο και να επιλέξετε συνέχεια με ίδια κεφάλαια, επιλέγοντας το πεδίο «ακύρωση αίτησης δανείου» και έπειτα «συνέχεια χωρίς λήψη δανείου».

Δεν μπορώ να ελέγξω, φυσικά, αν υπάρχουν αυτά τα πεδία στη διαδικασία, αλλά μπορείς να δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι και εγω πριν 4 ωρες πηρα τηλεφωνικη απαντηση. ακριβως αυτο.

Μολις στειλεις την αιτηση στην Τραπεζα τοτε στην καρτελα : στοιχεια ...ταδε κατω εχει ακυρωση αιτησης δανειου ...μετα πας στην αρχικη σελιδα και σου εχει τρεις επιλογες...μια απο αυτη ειναι για ιδια κεφαλαια.

Αρα τελικα για να επιστρεψεις ξανα πισω πρεπει πρωτα να ολοκληρωσεις την αιτηση για δανεισμο και μετα την ακυρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν το ήξερα τότε που επέλεξα το δάνειο (κακώς, αλλά υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι), θα είχα ακολουθήσει αυτή τη διαδικασία.

Τώρα περιμένω την έγκριση ή απόρριψη της αίτησης για δάνειο και, αν απορριφθεί, θα συνεχίσω με ίδια κεφάλαια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να περιμενεις να σου δωσει απαντηση η τραπεζα. αν δεν θελεις το δανεισμο εχει το κουμπακι κατω που λεει ακυρωση της αιτησης για δανεισμο. και μετα επιστρεφεις οπως σου ειπα μπροστα και επιλεγεις ιδια κεφαλαια. το εκανα σημερα

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς, σήμερα έλαβα  το μήνυμα για την έγκριση της αίτησης δανείου από την τράπεζα και περιμένω τώρα την απόφαση υπαγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.