Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα γήπεδο με κτήσμα το οποίο έχει πρόσωπο σε δημόσιο δρόμο πρόσφατα ο "τυφλός" γείτονας μου απέκτησε δρόμο μέσα από το κτήμα μου .Όλα καλά μέχρι εδώ , ο συγκεκριμένος κύριος αρνείτε πεισματικά να κλείνει την καγκελοόθυρα μου, που ανοίγει για να πάει στο κτήμα του, συνέχεια την βρίσκω ανοικτή αλλά την δικιά του φροντίζει να την κλείνει . Με την αστυνομία δεν βρήκα άκρη , τον κάλεσαν του είπαν αλλά αυτός το βιολί του . Θέλω την συμβουλή σας πριν τον καθαρίσω.

Edited by DIMITRISRALLIS
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το καθαρισμα απαγορευεται ρητα.

στειλε του δικηγορο

βαλε αυτοματο κλεισιμο

αλλαξε κλειδαρια

αν αφηνει ανοιχτει την δικη σου ...ασε και εσυ την δικη του

και μια διευκρινηση....το προσφατα απεκτησε δρομο μεσα απο το κτημα μου...πως αυτο εγινε; με δικαστηριο; υπαρχει αποφαση; τι λεει αυτη;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, gio said:

Το καθαρισμα απαγορευεται ρητα.

στειλε του δικηγορο

βαλε αυτοματο κλεισιμο

αλλαξε κλειδαρια

αν αφηνει ανοιχτει την δικη σου ...ασε και εσυ την δικη του

και μια διευκρινηση....το προσφατα απεκτησε δρομο μεσα απο το κτημα μου...πως αυτο εγινε; με δικαστηριο; υπαρχει αποφαση; τι λεει αυτη;

Με απόφαση ειρηνοδικείου. 1.60πλάτος 

Link to comment
Share on other sites

συνεπώς έχει δουλεία διόδου. άρα μπορεί να αφήσει ανοικτή την πόρτα και εσύ να πρέπει να περιφράξεις την ιδιοκτησία σου ώστε να μην έχει κάποιος άλλος πρόσβαση σε αυτήν. νομίζω δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, gio said:

συνεπώς έχει δουλεία διόδου. άρα μπορεί να αφήσει ανοικτή την πόρτα και εσύ να πρέπει να περιφράξεις την ιδιοκτησία σου ώστε να μην έχει κάποιος άλλος πρόσβαση σε αυτήν. νομίζω δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Αυτόν το δρόμο τον χρησιμοποιώ και εγώ είναι μέσα στο περιφραγμενο μου κτήμα . Αν δεν κάνει κάτι η αστυνομία που πήγα , θα του κάνω μήνυση αλλά δςνξερω σε ποιον νόμο να βασιστώ οπότε μάλλον δικηγόρος και έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να συμβολαυτεις δικηγορο πρωτα.

Νομιζω οτι τον δρομο τον χρησιμοποιεις και εσυ αλλα ειναι για να εχει διοδο στο ακινητο του αυτος. Αρα στην ουσια ειναι ιδιωτικος δρομος.

Link to comment
Share on other sites

Ο δρόμος είναι μέρος από το κτήμα μου μου ανήκει έχει πόρτα που προστατεύει την περιουσία μου και μπορώ να πάω Παρασκευή να κάνω μήνυση για να πέραση και ένα διήμερο στο αυτόφωρο ο μάγκας. Αυτό από την αστυνομία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.