Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υδρογονανθρακες/Ενεργειακες υποδομες Μεταπτυχιακο


Recommended Posts

Αρχικα καλησπερα, 

Εχω ξεκινησει ηδη ψαξιμο για δουλεια στο αντικειμενο,  εχω φαει τα πρωτα μου ακυρα και σκεφτομαι μηπως τα λιγοτερο "δημοφιλη" μεταπτυχιακα ειναι κερδος για την περιπτωση μου (ενας απλα νορμαλ βαθμος πτυχιου συν τα 9 χρονια που εκλεισα ως προπτυχιακος τωρα που ορκιζομαι κι επισημα). 

Ειμαι Πολιτικος Μηχανικος και δομοστατικοι, προτζεκτ μανατζερς, ενεργειακοι κτλ με μεταπτυχιακα υπαρχουν πολλοι, οποτε προσπαθω να σκεφτω αν πρεπει να μπω στο τρυπακι πχ του προτζεκτ μανατζερ που πουλαει σαν τιτλος απ' οτι καταλαβα και στο sales management που ψαχνουν πολλες εταιρειες (αρα ισως εχω πιθανοτητες αν υπαρχει μεγαλη απορροφηση εκει γενικα) ή αν πρεπει να κινηθω σε αλλα μονοπατια. 

Κι αφου τελειωσε η εισαγωγη ας περασουμε στο ζουμι:

Το γενικο νοημα ειναι δουλεια εντος ή εκτος κλαδου αμεσα για να βγαινει το ψωμακι μου και για τους εξτρα ποντους του μεταπτυχιακου να περιμενω να δω τι παιζει και να επιλεξω που θα κανω αιτησεις για μεταπτυχιακο την επομενη σεζον.

Εχω εντοπισει δυο μεταπτυχιακα που δεν ακουγονται πολυ και θα ηθελα γνωμες. 

1. "Αναλυση και σχεδιασμος κατασκευων ενεργειακων υποδομων" απο Πανεπιστημιο Θεσσαλιας

2. "Ερευνα και εκμεταλλευση υδρογονανθρακων", διιδρυματικο 3 ή 4 Πανεπιστημιων, υπο την κατα βαση ας πουμε διαχειριση του τμηματος Γεωλογιας ΑΠΘ αν καταλαβα καλα. 

Οποιος εχει πληροφοριες ή/και γνωμες σχετικα με αυτα καλοδεχουμενες! 

Edited by Legolas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.