Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφορίες για διαδικαστικά ζητήματα πολεοδομικών θεμάτων


Recommended Posts

.. ..καθώς και απαιτούμενα διακαιολογητικά για αρκετές περιπτώσεις μπορείτε να βρείτε στην διαδικτυακή πύλη του Υπουργείου Εσωτερικών

ΕΡΜΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανόσημο ήταν... δεν είναι πια!

Αυτό ήταν ένα χαρτόσημο μηχανικών που αν δεν κάνω λάθος αντιστοιχεί στο σημερινό 2,4% του εντύπου του ΤΣΜΕΔΕ και ήταν απαραίτητο να το έχεις για να πάρεις άδεια...

Δεν το πρόλαβα, απλά το έχω δει και έχω ακούσει γι αυτό

Link to comment
Share on other sites

Τα μηχανόσημα τα κολλούσαμε πάνω στη μια σειρά των σχεδίων και των τευχών των μελετών. Μοιάζανε με γραμματόσημα. Σε παλιές μελέτες θα τα δείτε. Δεν αντικαθιστούσαν τον Χαρτόσημο+ΟΓΑ=2,4% επί του ΤΕΕ και του ΤΣΜΕΔΕ+ΕΜΠ.

Link to comment
Share on other sites

ναι το έχω δει σε παλιές άδειες αλλά νόμιζα πως είχε να κανει με τα συμβολαιογραφικά

 

απλά το αναφέρει συχνά στο link του avgoust και αναρωτιόμουν μήπως αγνοούσα κάτι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Για επέκταση κοιμητηρίου, έχει αρμοδιότητα η ναοδομία για έκδοση αδείας ή χρειάζεται άδεια απο την αρμόδια πολεοδομία;

Link to comment
Share on other sites

Πριν τη Ναοδομία όμως τον πρώτο λόγο έχει η Πολεοδομία η οποία ελέγχει τοπογραφικό και όρους δόμησης!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.