Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απομακρυσμένη πρόσβαση


Evan

Recommended Posts

Δεν προλαβα να διαβασω ολα τα ποστ...αλλα δε νομιαω να εχεις ξαναειπωθει....Βαγγελη αν σε ενδιαφερει μονο να βλεπεις τα αρχεια σου παρε ενα δικτυακο σκληρο δισκο που να εχει δυνατοτητα προσβασης μεσω ιντερνετ....Εχω εχω ενα 1ΤΒ της Lacie και με εχει βολεψει πολυ...Εκει κανω αντιγραφα ασφαλειας και εχω προσβαση απο οπουδηποτε...Αρκει στο γραφειο να εχεις ιντερνετ και μια διαθεσιμη θυρα δικτυου στο ρουτερ σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:lol:παιδια μπορώ να χρησιμοποιήσω access point για αναμεταδωτη σήματος σε wifi και ξερουμε πόσο εύκολο είναι?

επίσης με ενδειαφέρει να συνδέσω δύο γραμμές dsl σε ένα δικτυο πως θα το καταφέρω?

ευχαριστώ

 

1ο πρέπει το access point να υποστηρίζει λειτουργία αναμεταδότη (repeater mode ή WDS)

 

2ο χρησιμοποιείς adsl router με δυο θύρες adsl (πχ zyxel 663) ή συνδέεις τα δυο adsl router σε ένα wan router με δυο θύρες wan (ή περισσότερα για περισσότερες γραμμές adsl).

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβα να διαβασω ολα τα ποστ...αλλα δε νομιαω να εχεις ξαναειπωθει....Βαγγελη αν σε ενδιαφερει μονο να βλεπεις τα αρχεια σου παρε ενα δικτυακο σκληρο δισκο που να εχει δυνατοτητα προσβασης μεσω ιντερνετ....Εχω εχω ενα 1ΤΒ της Lacie και με εχει βολεψει πολυ...Εκει κανω αντιγραφα ασφαλειας και εχω προσβαση απο οπουδηποτε...Αρκει στο γραφειο να εχεις ιντερνετ και μια διαθεσιμη θυρα δικτυου στο ρουτερ σου

Terry, μόνο θα τα βλέπω; δεν θα μπορώ να τα μεταφέρω,ώστε να τα επεξεργάζομαι και να τα ξαναστέλνω;

Link to comment
Share on other sites

Οτι θες κανεις...Κατεβαζεις,ανεβαζεις, σβηνεις....Απλα αν εισαι σε τοπικο δκτυο γινεται κανονικα, βλεπεις το δισκο ως μια ανεξαρτητη μοναδα δισκου...Αν εισαι μακρια κανεις ολη τη δουλεια απο τον Internet Explorer....Εγραψα "αν θες να βλεπεις μονο τα αρχεια" γτ δεν ηξερα αν σε ενδιαφερει να εχεις προσβαση και στον υπολογιστη σου, να τον κλεινεις , να ανοιγεις προγραμματα κτλ...

 

Στο τοπικο δικτυο η ταχυτητα ειναι η ταχυτητα του δικτυου σου...

Μεσω ιντερνετ η ταχυτητα εξαρταται απο την ταχυτητα της συνδεσης σου...

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα αν σε ενδιαφερει να εχεις προσβαση και στον υπολογιστη σου, να τον κλεινεις , να ανοιγεις προγραμματα κτλ...

 

...

κάτσε πως μπορώ να χειρίζομαι τον υπολογιστή από τον δίσκο;

Link to comment
Share on other sites

αυτή την περίοδο ασχολούμαι (και μένουν κάποιες λεπτομέρειες) ώστε να μπορέσω πλέον σε ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ επίπεδο να ελέγξω τηλεπαθητικά το ιντερνετ.

θα κάνεις υπομονή λίγες μέρες

Link to comment
Share on other sites

Απο το δισκο δε γινεται να ελεξεις τον υπολογιστη σου οπως κατλαβαινεις...Θα εχεις προσβαση μονο στο δισκο...Απλα τα προγραμματα που αναφερθηκαν στην αρχη κανουν και αυτη τη δουλεια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.