Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δελτίο παροχής υπηρεσιών


sofaki25

Recommended Posts

Πολλά μπορείς να ισχυρισθείς, αν τώρα οι ισχυρισμοί "πιάσουν και τόπο " είναι άλλη ιστορία...(πολλές φορές οι ισχυρισμοί ΄δεν έχουν όφελος άμεσο ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν κόψουμε την ΑΠΥ και δεν την δώσουμε, έχουμε πρόβλημα;

 

 

Εχεις εκδόσει την ΑΠΥ και την κρατάς εσύ. Στο βιβλίο ΕΣ-ΕΞ θα την καταχωρήσεις ?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν δεν πληρωθεί να την ακυρώσω και να μην την περάσω.

Τότε θα έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος των στοιχείων επάνω σε αυτήν, όπως το ΑΦΜ ας πούμε ή η αιτιολογία ή και το ποσό της πληρωμής.

Είχαμε συμφωνήσει 1000€ αλλά από λάθος έγραψα 1100€ στην απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα εκδόσεις αμέσως μετά καινούργια ΑΠΥ με διαφοροποιημένα, σε σχέση με την αρχική, κάποια στοιχεία του περιεχομένου της.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ανάμεσα θα έχω κόψει μία ΑΠΥ με ημερομηνία χθεσινή για 50€, οπότε η νεα ΑΠΥ θα έχει σημερινή ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορείς να ισχυρισθείς, αν τώρα οι ισχυρισμοί "πιάσουν και τόπο " είναι άλλη ιστορία...(πολλές φορές οι ισχυρισμοί ΄δεν έχουν όφελος άμεσο ).

 

Σωτήρη ανέλαβα τοπογραφικό για πελάτη, μέτρησα το γήπεδο, το σχεδίασα στο Autocad και αναμένω όρους δόμησης από την Πολεοδομία. Μέχρι να μου φέρει και να μου ακουμπήσει την αμοιβή μου στο χέρι ο πελάτης, θα "εκκρεμούν" οι όροι δόμησης. Όταν μου τα ακουμπήσει, θα τυπωθεί το σχέδιο, θα σφραγιστεί εντός 10 λεπτών και θα κοπεί η ΑΠΥ. Δεν πιστεύω να ισχυρίζεσαι ότι είναι σε θέση οποισδήποτε εφοριακός στον κόσμο να κρίνει και να βρει κάτι μεμπτό σε αυτή τη διαδικασία, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τα πράγματα είναι ξεκάθαρα. Ολά χρονικά συμπίπτουν. Η καταβολή της αμοιβής, η παράδοση των όρων δόμησης, η έκδοση της ΑΠΥ. Αψογος.....

 

 

 

Παρακαλώ να μη γίνεται παράθεση ολόκληρου του προηγούμενου μηνύματος, Ευχαριστώ, Manolis gon

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.