Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σφραγίδα Μηχανικού


gsk2005uk

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 198
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάλι μπερδεύεις σπουδές με επαγγελματικό τίτλο. Τα έργα υποδομής και τα δομικά έργα είναι στο γνωστικό αντικείμενο του Πολιτικού Μηχανικού; Είναι. Το ΠΔ λέει το όνομα του τμήματος ή γνωστικό αντικείμενο. Και τα δύο καλύπτονται με το Πολιτικός Μηχανικός ΤΕ.

Edited by stayros
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι. Η σφραγίδα είναι ένα εργαλείο ταυτοποίησης αλλά και βολής. Όσοι ασχολούνται κυρίως με μελέτες (λέμε τώρα) θα χρησιμοποιήσουν τη σφραγίδα με την εγγραφή στα μητρώα της περιφέρειας. Αυτή είναι τυποποιημένη. Όσοι ασχολούνται με ηλεκτρολογικές κατασκευές  θα βάλουν σε σφραγίδα την αναγγελία του ηλεκτρολόγου, όσοι με μηχανολογικές κατασκευές θα βάλουν την αναγγελία των μηχανολογικών γιατί έτσι βολεύει.

 

Η ΥΔΕ που αναφέρεις παραπάνω έχει ειδικό εδάφιο για να αναγράψεις αριθμό αδείας/ανανγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Γειά σας,

Είμαι μισθωτός μηχανικός σε τεχνική εταιρία. Μου έχει ανατεθεί η έκδοση μιας Υ.Δ.Ε. Έχω δηλώσει τα στοιχεία της άδειας μου (από την αναγγελία στην νομαρχία). Τα έγγραφα της Υ.Δ.Ε είναι σφραγισμένα με την σφραγίδα της εταιρίας και υπογεγραμμένα από εμένα. H Υ.Δ.Ε δεν έγινε αποδεκτή από την ΔΕΔΔΗΕ. Μου ζητήθηκε να σφραγιστεί και με δική μου σφραγίδα.
Είναι νόμιμη η έκδοση σφραγίδας μηχανικού χωρίς να γίνει έναρξη εργασιών (μισθωτός μηχανικός) ;

Edited by papageo1991
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.