Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Υπάρχει λόγος ύπαρξης downloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ που απαιτούν νέα εγγραφή;


sdim

Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ   

67 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ

    • Ναι.
      17
    • Όχι.
      50


Recommended Posts

Χάρη μας το διαφήμισες επανειλλημένα το site σου Φ-Τ-Α-Ν-Ε-Ι

καταλάβαμε το έγραψες 10 φορές όποιος σου δώσει εσένα προσωπικά τα στοιχεία του (και σε όποιον ή όποιους έιναι στην διαχείριση μετά ,όλα τε μέλη διαχείρισης και οι 50 τώρα ποιός ξέρει τι θα γίνει στο μέλλον ) θα μπορεί να μετέχει του site σου που θα γίνει σύλλογος μετα κλπ κλπ

βγαίνεις εκτός θέματος συνέχεια

 

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (και όλοι οι συντονιστες) έχω δει το registration του michanikos.gr και είναι στο όνομα του Engineer και λέω δημόσια οτι τα πράγματα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ

όπως λέει εδώ http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=10667

και εσύ έχεις ένα e-mail από τον engineer που λέει οτι όντως όταν έπιασε την ιδέα για το site o engineer υπήρχαν και 4 φιλου του so what?το είπε δημοσίως )

 

Μην δικαιολογείσα ΣΥΝΕΧΕΙΑ πίσω από αυτό για να μας πεις οτι για να αποτρέψεις το Χ και το Υ έκανες το emichanikos

 

Το έκανες γιατί πιστεύεις στο κλειστό φόρουμ στην ταυτοποίηση στοιχείων κλπ

πράγμα που όπως φάνηκε και εδώ με τα poll διαφωνεί η πλειοψηφία ε τι να κάνουμε τώρα ?

 

Το ποιοί έχουν "καλή πίστη" φάνηκε οτι αρκετοί συντονιστές μεττέχουν και στα 2 site΄και βοξθούν όποτε βρίσκουν χρόνο ενώ εσύ προσωπικά έσπευσες να κατεβάσεις τα αρχεία σου από εδώ και να τα βάλεις μόνο στο χώρο που είσαι ιδιοκτήττς

ΤΕΛΟΣ με τα οφφτοπικ

 

------------------------------------------------------------------------

DOWNLOADS

 

Για τα λινκ στο rapidshare είμαι της άποψης αν απαιτείται εγγραφή για να κατεβασέις κάτι να φύγουν από τα download !

Αλλά ΔΕΝ απαιτείται ! Αλλιώς θα επιλέγαμε άλλη υπηρεσία όπως το ifile.it

 

Τα downloads λέγονται downloads γιατι κατεβάζεις απευθείας ΤΕΛΟΣ είναι πολύ απλό ΔΕΝ σου αρέσει αλλά έτσι είναι

 

θα ενημερώνονται για την ύπαρξη των προγραμμάτων οι συνάδελφοι όπως και για άλλα προγράμματα μέσα από τον κατάλογο μηχανικών βέβαια αλλά οχι στα downloads αφού ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ download δεν κατάλαβα γιατί ζητάς ειδική μεταχείριση

 

Ξαναλέω ο σκοπός δεν αγιάζει τα μέσα ...

 

Θα πετύχει το site σου Χάρη δεν είναι ανάγκη να εφευρίσκεις πράγματα που δεν υπάρχουν για να μειώσεις αυτό εδώ

 

Κλεινοντας επαναλαμβάνω , ο συνάδελφος και συντονιστής achille παρέθεσε link για τον "κατάλογο μηχανικών" οπου μπορεί εκεί να μπει ειδική κατηγορία για τέτοιους συνδέσμους , δεν καταννοώ που είναι το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε, το ίδιο λέμε, να περάσει από το downloads σε άλλο section, δεν καταλαβαίνω, πού διαφωνείς? Θέλεις τα πάντα να είναι στο downloads? Ας γίνει μια υποκατηγορία στα downloads για αυτά τα αρχεία, ένα με τα άμεσα διαθέσιμα και ένα με τα links.

Αλλά νομίζω ότι μιλάμε χωρίς να υπολογίζουμε και τους συναδέλφους, που είναι συντονιστές και πόσο χρόνο έχουν να διαθέσουν για τέτοιες αλλαγές.

Όπως και να έχει, νομίζω ότι άλλα είναι τα προβλήματά σου με τους συντονιστές του michanikos.gr και δεν έχω καμία διάθεση να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου για πράγματα άνευ ουσίας. Φιλικά!!

Link to comment
Share on other sites

@acnt

Αν ήσουν φίλος μου θα ήξερες ότι με αποκαλούν Χάρη. Είναι και το όνομα χρήστη που χρησιμοποιώ. Συμμετέχω δε επώνυμα (επιλογή μου) και εσύ ανώνυμα. Γι αυτό θα έπρεπε να προσέχεις περισσότερο στο πώς αναφέρεσαι σ' ένα μέλος όταν μάλιστα είσαι υπερ-συντονιστής

Η οικειότητα είναι στα π.μ. και στα email και όχι σε δημόσιο χώρο.

Δεν εκφράζεται δε έτσι μια οικειότητα και δεν το έκανες ποτέ μέχρι τώρα, όχι απέναντί μου.

 

Το "ψέμα" δε σημαίνει ότι είσαι ψεύτης. Μπορεί να είναι εν αγνοία σου όπως και πιστεύω ότι είναι διότι δε σε ενημέρωσε ο Engineer.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε παιδιά, υπάρχει ένα θέμα.

 

Τα downloads πρέπει να ελέγχονται από την ομάδα συντονιστών ώστε να μην παραπέμπουν σε τίποτα μεμπτό, παράνομο κλπ.

Όταν ένα download παραπέμπει σε link που προυποθέτει εγγραφή, αναγκάζουμε την ομάδα συντονισμού να εγγράφεται σε κάθε καρυδιάς καρύδι προκειμένου να ελέγξει το download. Αυτό προσωπικά δε μου αρέσει.

 

Δεν αναφέρομαι στο emichanikos που στο κάτω κάτω ξέρουμε τι forum είναι και είμαι και μέλος του αλλά στη γενική περίπτωση. Και καταλαβαίνετε πως η αντιμετώπιση πρέπει να είναι συνολική γιατί αλλιώς θ χάσουμε τη μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ επώνυμα συμμετέχω Χάρη και το ξέρεις...

 

τώρα τα περί φιλίας μας κτλ κτλ δεν νομίζω πως αφορούν κανέναν κι επίσης είμαι αρκετά μεγάλος για να διαλέγω πως, πότε και σε ποιόν μιλω, όπως και το να μην δέχομαι παρατηρήσεις.

 

Αν σε πείραξε το "Χαρούλης" δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Κι εμένα με πείραξαν άλλα πράγματα... Στα είπα αλλά δεν υπήρξε καμία διαφορά. Παρόλαυτα, εγώ θα επανορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Χάρη, με κάθε εκτίμηση που τρέφω προς το πρόσωπό σου και το ξέρεις, θα σε παρακαλούσα να μη δημιουργείς εντυπώσεις!!! Αν έχεις σχετικά στοιχεία παράθεσε τα, αν δεν έχεις τότε ανάλογες αναφορές δεν ξέρω που αποσκοπούν!...

Δεν δημιουργώ εντυπώσεις. Τα δημοσίευσα στο φόρουμ αυτό και διαγράφηκαν.

 

@ZaXoYs

"...Τόσο το domain name όσο και η διαχείριση της σελίδας ανήκει ΝΟΜΙΚΑ και ΗΘΙΚΑ σε ιδιώτη μηχανικό..."

Αυτό το "Ηθικά" το αμφισβητώ και όταν ανέβασα στοιχείο που επιβεβαίωνε τον ισχυρισμό μου αυτό διαγράφτηκε με τη δικαιολογία όταν δημοσίευα προσωπικά στοιχεία του Engineer ενώ είχα σβήσει τα στοιχεία του από το email.

Ήξερες εσύ ότι οι τέσσερις φίλοι του ήταν ηθικοί συνιδιοκτήτες πριν τον Σεπτέμβριο; Εγώ δεν το ήξερα και εσύ ο ίδιος δήλωσες ότι δεν το γνώριζες. Μήπως γνώριζες ότι οι δυο δεν είναι μηχανικοί; Όχι, ούτε εγώ, το μάθαμε όμως πριν τρεις μήνες. Προφανώς οι μη μηχανικοί δεν έχουν σκοπό το κέρδος από ένα φόρουμ μηχανικών και ενδιαφέρονται για την αφιλοκερδή προσφορά στην κοινότητα των μηχανικών!

Τ' άλλα που αναφέρεις είναι εικασίες σου και δεν έχει νόημα η όποια απάντησή μου.

 

Xάρη, γινόμαστε όλοι κουραστικοί. Σε εκτιμώ τόσο όσο να μην μου επιτρέπεται να απαξιώ να σου απαντήσω... Αλλά στο ζήτησα και προσωπικα: Αστο να πάει... Αν θες κάτι, έχεις email, τηλέφωνο, έλα για καφέ στην πόλη μου να το λύσουμε το θέμα...

Αλλά σε παρακαλώ, ΑΡΚΕΤΑ. Και οι δύο είμαστε ικανοί να πικράνουμε ο ένας τον άλλο. Σαν μικρότερος σου ζητώ να σταματήσεις γενικότερα...

acnt

Link to comment
Share on other sites

Χάρη λέω δημόσια οτι δεν τα γνώριζα όλα αλλά είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως περιγράφονται στο http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=10667

Για το

Η ηθική μου δέσμευση απέναντι στους φίλους μου, έχει να κάνει με το ότι δεν θα δεχθώ καμία πρόταση πώλησης, μεριδίου ή εξ' ολοκλήρου, ή άλλου είδους συνεταιρισμό που ενδέχεται να μετατρέψει την σελίδα σε ένα εμπορικό προϊόν με στόχο την κερδοφορία. Η ηθική αυτή δέσμευση προκύπτει από την άρνησή μου να "πουλήσω", "κρεμάσω" ή όπως αλλιώς λέγεται τους φίλους μου, που αρχικά ξεκινήσαμε την ιδέα, για να βγάλω κάποια χρήματα από αυτό.

 

Φυσικά, και κανείς από τα παιδιά δεν αξιώνει ή διεκδικεί ή απαιτεί ή ζητάει τίποτα από το τωρινό michanikos.gr και για το λόγο αυτό αναφέρω ότι πέρα από νομικά ανήκει και ΗΘΙΚΑ σε ιδιώτη μηχανικό δηλαδή σε εμένα.

ΜΕΜΨΟΥ εσύ τον Engineer ΟΣΟ θες δημόσια που έγραψε τα παραπάνω (Δεν μπορούσε να τα αποσιωπήσει άραγε χωρίς να του πει κανένας τίποτα ? λέω εγώ τώρα...) εγώ δεν το κάνω γιατί κατα την γνώμη μου είναι ΕΝΤΙΜΗ ΣΤΑΣΗ

Νομίζω τα γράφω απλά και κατανοητά

 

Μην προσπαθείς να δικαιολογήσεις καταστάσεις ,έκανες αυτό που ήθελες όπως το ήθελες απλούστατο είναι ,το να αφήνεις επιτηδευμένα πράγματα να αιωρούνται για να μειώσεις αυτή την σελίδα δεν σε τιμά

----------------------------------------------

 

Στο θέμα μας

mkalliou αυτό λέω και εγώ προχωρά επιπλέον θέτω θέμα ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΡΧΗΣ οτι θέλει register για να το κατεβάσεις ΔΕΝ μπαίνει στα downloads

Προφανώς μπαίνει για λόγους ενημέρωσης σε άλλο χώρο πχ στον κατάλογο μηχανικών ή στο Software

 

Νομίζω τα γράφω πολύ κατανοητά και δεν ακολουθείται τυχαία αυτή η πρακτική σε ΟΛΑ τα σοβαρά φόρα

Οι υπόλοιποι συνάδελφοι τι έχουν να πουν?

Link to comment
Share on other sites

οι υπολοιποι συναδελφοι δεν καταλαβαινουν προς τι τοση φασαρια και μαλιστα δημοσια.

 

ουτε η πρωτη ουτε η τελευταια φορα ειναι που απο κατι, προκυπτει κατι αλλο. αν ειναι διασπαση, μετεξελιξη, συνεχεια, προδοσια, συμμαχια, μεταλλαξη ή ο,τι αλλο, μονο ο χρονος θα το δειξει.

 

χαλαρωστε λιγο ολοι. στην καθημερινοτητα των περισσοτερων που σας διαβαζουν, ολα αυτα για τα οποια μαλωνετε, φαινονται απο ακατανοητα εως αστεια. αντιλαμβανομαι βεβαιως πώς ειναι πιο σοβαρα για τους εμπλεκομενους αλλα σας εφιστω την προσοχη για το πως γινονται κατανοητα απο τους περισσοτερους που δεν ξερουν παρασκηνια, προσωπα, πραγματα κλπ και ο υ τ ε τ ο υ ς ε ν δ ι α φ ε ρ ο υ ν.

Link to comment
Share on other sites

@ZaXoYs

Εσύ δήλωσες ότι δεν γνώριζες μέχρι τον Σεπτέμβριο που στα είπα. Τώρα δηλώνεις άλλα; ΕΝΤΙΜΗ στάση είναι κατά τη γνώμη μου να ενημερώνεις τα απλά μέλη του φόρουμ για το ιδιοκτησιακό και το τι παίζεται. Με αλήθειες όμως! Έτσι ώστε ο καθένας να γνωρίζει και να πράξει ανάλογα.

Το τι έκανα και πώς και γιατί είναι εικασίες σου.

Ό,τι αποφασίσετε για τα downloads θα είναι φυσικά αποδεκτό αλλά πρέπει να είναι ξεκάθαρη η πολιτική σας. Αυτό ζήτησα από την αρχή και άλλη απάντηση πήρα από τον acnt και άλλη από τον Engineer καμία ξεκάθαρη αλλά στην ουσία σιωπηλή απαγόρευση.

 

@anka

Ελέγχετε δηλαδή κάθε σύνδεσμο όχι μόνο στα downlaods αλλά και στις δημοσιεύσεις;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.