Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υπάρχει λόγος ύπαρξης downloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ που απαιτούν νέα εγγραφή;


sdim

Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ   

67 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Υπάρχει λόγος ύπαρξης dowloads τα οποία οδηγούν σε φόρουμ

    • Ναι.
      17
    • Όχι.
      50


Recommended Posts

Δεν πήρες άλλη απάντηση... Και οι δυό σου είπαμε οτι δεν υπάρχει λόγος να τα βάζεις έτσι...

Η ερώτηση όμως θα έπρεπε να είναι άλλη: Εσύ μπορείς να τα βάλεις free εντελώς και εδώ; Μπορείς να βοηθήσεις όσο το δυνατό περισσότερους συναδελφους;

 

ΤΟΤΕ και μόνο τότε εγώ θα σε παραδεχτώ και θα πω οτι έσφαλα.

Ελέγχετε δηλαδή κάθε σύνδεσμο όχι μόνο στα downlaods αλλά και στις δημοσιεύσεις;

Έλα, τώρα, ξέρεις πολύ καλά πως λειτουργούμε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η απάντηση που πήρα ήταν σύσταση και όχι ρητή απαγόρευση. Αντί αυτού έπραξες και παλιότερα και σήμερα εγκρίνοντας ένα αρχείο, όχι όλα, ενώ ο Engineer εμμένει στην απαγόρευση.

Το πώς θέλει κάποιος να διαθέσει τα αρχεία του δωρεάν ή όχι, με όρους ή όχι είναι δικό του θέμα.

Προσωπικά τα διαθέτω ΔΩΡΕΑΝ αλλά μόνο μέσα από το eMichanikos.gr.

 

...Έλα, τώρα, ξέρεις πολύ καλά πως λειτουργούμε...
Άρα δεν τα ελέγχετε!
Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε howard έχεις δίκιο για όσα λες αλλά ο Συνάδελφος Χάρης άρχισε πάλι να μας λέι για το site που είναι ιδιοκτήτης κλπ ενώ εδώ το θέμα μας ειναι τα downloads (και μάλιστα γενικά και όχι ειδικά για το site του)

 

Να τελειώνουμε Χάρη αφού το έχεις περιέργεια Δήλωνω δημόσια οτι δεν τα γνώριζα όλα και δεν το αρνήθηκα ποτέ , δηλώνω επίσης δημόσια οτι αυτά που γράφει ακριβώς ο Engineer στο http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=10667 τα θεωρώ έντιμη στάση και έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα νομίζω τα γράφω πεντακάθαρα

 

Οτι έσπευσες να βγάλεις τα αρχεία σου από εδώ και μετά δημιουργείται όλο αυτό χωρίς λογο δεν το εικάζω αλλά το βλέπω επίσης

Αν έχεις απορίες στείλε μου πμ για τα ανωτέρω ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

 

-------------------------------

Επίσης Χάρη

Δεν είναι αυτό το θέμα αλλά τα downloads ,φεύγεις συνέχεια εκτός θέματος σεβάσου επιτέλους τον ΄θέμα ! Καταλάβαμε οτι θέλεις να μας πεις για το site σου αλλά έχεις χώρο εκεί να εκφραστείς Μας είπες την άποψη σου με τις γνωστές κατηγορίες για το m.....gr ) ας δούμε τι θα πουν και οι υπόλοιποι για το θέμα εδώ που είναι τα DOWNLOADS

 

εγώ επαναλαμβάνω οτι δεν έχει νόημα να έχεις στα downloads συνδέσμους που θέλει register για να τους κατεβάσεις και δεν γίνεται άλλωστε και πουθενά αλλού αυτό το πράγμα!

Στο φόρουμ μέσα ή σε ειδικό section ΝΑΙ ! μια ενημέρωση οτι υπάρχει και το ταδε λογισμικό

Διαφωνείτε?

 

Ας απαντήσουμε επι της ουσίας τα περι michanikos emichanikos κλπ είναι ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Άρα απαντάς: ΔΕΝ θέλεις να βοηθήσεις! Εντάξει καλύφτηκα.

Όχι, ΛΑΘΟΣ, δεν κατάλαβες καλά. Βοηθώ με τον τρόπο που θεωρώ σωστό.

 

@ZaXoYs

Αν δεν το κατάλαβες μέχρι τώρα βγαίνω εκτός θέματος διότι απαντώ στα εκτός θέματος μηνύματα. Αν δεν υπήρχαν δεν θα απαντούσα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ Χάρη ας βγάλουν όλοι τα συμπεράσματα τους συγγνώμη που σε ξωκείλαμε εμείς εκτός θέματος , για να βγει μια άκρη λοιπόν επαναλαμβάνω την άποψη μου

 

 

Δεν έχει νόημα να έχεις στα downloads συνδέσμους που θέλει register για να τους κατεβάσεις μετέπειτα - το νόημα των downloads ΔΕΝ είναι αυτό και δεν γίνεται άλλωστε και πουθενά αλλού αυτό το πράγμα!

Δεν μιλάμε τότε για downlaods αλλά για λινκ !

 

Στο φόρουμ μέσα ή σε ειδικό section πχ κατάλογο μηχανικών ΝΑΙ ! μια ενημέρωση οτι υπάρχει και το ταδε λογισμικό

Διαφωνείτε?

 

Μην ξεχάσετε να ψηφίσετε !

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα των downloads για μένα είναι ελεύθερο κατέβασμα του αρχείου χωρίς περαιτέρω register κλπ.

 

Links για οτιδήποτε ενδιαφέρον (προγράμματα, ιστοσελίδες κλπ) να δίνονται σε ξεχωριστό section...

 

Είναι απλά τα πράγματα....

 

ΥΓ: Με στεναχωρεί να βλέπω μέλη που έχουν προσφέρει αρκετά σε αυτό το forum να τσακώνονται για το τίποτα... Κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα των downloads για μένα είναι ελεύθερο κατέβασμα του αρχείου χωρίς περαιτέρω register κλπ.

Links για οτιδήποτε ενδιαφέρον (προγράμματα, ιστοσελίδες κλπ) να δίνονται σε ξεχωριστό section...

Είναι απλά τα πράγματα....

ΥΓ: Με στεναχωρεί να βλέπω μέλη που έχουν προσφέρει αρκετά σε αυτό το forum να τσακώνονται για το τίποτα... Κρίμα...

+1000000

 

Ξαναλέω: Εκτιμώ πολύ κάποιους για να μην απαντήσω σε όλα λέγονται, πόσο μάλλον όταν με θίγουν προσωπικά.

Έχουμε 2 επιλογές: είτε θα συνεχίσουμε να μιλάμε επί του θέματος της ψηφοφορίας, είτε με την επόμενη "παρεμβολή" (από αυτές που έχουμε συνηθίσει την τελευταία βδομάδα) κλειδώνεται το θέμα και πράττουμε αναλόγως τους αποτελέσματος εκείνη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Ας μείνουμε λοιπόν στο θέμα.

Την απόφαση την λαμβάνει ο Engineer και μόνο.

Οι συντονιστές και οι ψηφοφορίες* μπορεί να επηρεάσουν την απόφαση αυτή μπορεί και όχι.

Εκείνο που θα ήθελα ως μέλος του michanikos.gr και το έχω ζητήσει επανειλημμένα είναι μια ξεκάθαρη πολιτική επί του θέματος. Όχι "συστάσεις".

 

Απαγορεύεται ή όχι;

 

Να ξέρουμε όλοι τι επιτρέπεται και τι όχι και να πορευόμαστε ανάλογα.

 

 

 

* Οι ψηφοφορίες όταν μπορεί κάποιοι να είναι πολλαπλο-εγγεγραμμένοι και να ψηφίζουν πολλές φορές μπορεί να μην είναι αξιόπιστες. Για να μειωθεί αυτή η πιθανότητα πρέπει να είναι μεγάλο το δείγμα (να ψηφίσουν πολλοί, >26.000 μέλη έχει το φόρουμ) ή να υπάρχει ένα ξεκάθαρο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Την απόφαση την λαμβάνει ο Engineer και μόνο.
Πλανάσαι πλάνην οικτράν... Το αποτέλεσμα θα υλοποιηθεί όποιο και να΄ναι αυτό. Γιατί; Γιατί το λέω εγώ.

Απέφευγε τις προστακτικές σε παρακαλώ σε θέματα τα οποία δεν γνωρίζεις..

Οι συντονιστές και οι ψηφοφορίες* μπορεί να επηρεάσουν την απόφαση αυτή μπορεί και όχι.
Λες να κάνω εγώ μια ψηφοφορία και να αφήσω τον εαυτό μου να εκτεθεί; Σοβαρολογούμε;
Οι ψηφοφορίες όταν μπορεί κάποιοι να είναι πολλαπλο-εγγεγραμμένοι και να ψηφίζουν πολλές φορές μπορεί να μην είναι αξιόπιστες. Για να μειωθεί αυτή η πιθανότητα πρέπει να είναι μεγάλο το δείγμα (να ψηφίσουν πολλοί, >26.000 μέλη έχει το φόρουμ) ή να υπάρχει ένα ξεκάθαρο αποτέλεσμα
Ξέρεις και ξέρω τις δικλείδες ασφαλείας... Την ίδια πλατφόρμα έχουμε κι αν δεν ξέρεις, δες παρακάτω (συναδελφική προσφορά):

57094405.th.png

 

Η καθαρότητα και το αδιάβλητο της διαδικασίας (δες τώρα τί μομφές αφήνεις!!! Ντροπή!) διασφαλίζεται από εμένα προσωπικά. Τα στοιχεία και οι ip υπάρχουν.

 

Πάντως, όπως και να΄χει, τουλάχιστον εδώ ψηφίζουν όλα τα μέλη και όχι μόνο μια ελιτ.

 

Συνέχισε πάντως έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.