Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέες υπηρεσίες και ενημέρωση από ΤΣΜΕΔΕ/ΕΤΑΑ (Ψηφιακή Υπογραφή)


Engineer

Recommended Posts

Όσο για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΤΣΜΕΔΕ, καιρός ήταν αλλά εκείνο το να περάσουμε από το ταμείο για επιβεβαίωση δεν το καταλαβαίνω.

Τόσο δύσκολο ήταν να στείλουν ταχυδρομικά τους κωδικούς; Εδώ πιστωτικές κάρτες αποστέλλονται ταχυδρομικά, στους κωδικούς του ΤΣΜΕΔΕ θα κολλήσουμε;

Ότι χαζό έκανε και η εφορία και δημιουργήθηκαν τεράστιες ουρές στο μητρώο για να λάβουν κλειδάριθμο.

πιάσαμε και 2014 και ακόμη ισχύει αυτό:   "το να περάσουμε από το ταμείο για επιβεβαίωση"

δηλαδή από Βόρειο Έβρο να πάω Αλεξανδρούπολη 

Για να μπορώ να δω τι!!

πως και γιατί πήρα 1253€ αντί των 1675,56

που λογικά -και πολύ καλά κάνουν - και δεν μου το στέλνουν σε έντυπο

(γιατί όμως  για να γλυτώσει το ταμείο, την παραπάνω εκτύπωση και έξοδα ΕΛΤΑ -περίπου 1,5-2,5€

εγώ -ως μέλος- να πρέπει να πληρώσω μόνο σε βενζίνες 32€)

 

Τι να πω ρε παίδες

άσχετοι -ανεγκέφαλοι -έλεος!!

Edited by ΚΑΝΑ
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  πρεπει  να  ειμαστε  η  μοναδικη  χωρα  που  το  εχει  πετυχει  αυτο .

δηλαδη  συνταξιουχοι  απο  κρατικο  ταμειο  να  δηλωνουν  λιγοτερα  απο  οσα  παιρνουν. 

θελει  φαντασια  ταμπεραμεντο  ασυδοσια   θρασυτητα  καβαντζα  οτι   εχω  πλατες  ,  ανοργανωσια

αδιαφορια  ,  λεφτα  υπαρχουν  να  φανε  και  οι  κοτες  , αλλα  προπαντων  να  εισαι  ασυδοτος  σεσημασμενος  ελληνας  .

και  μαλιστα  μηχανικος  γενιας  πολυτεχνειου  που  θεμελιωσε  την  αρπαχτη  στην  ελλαδα  και  την  εκανε 

και  εξαγωγιμο  προιον  ,  διεθνες  προιον   με  προστατευομενη  ονομασια  " ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΛΑΜΟΓΙΑ " ευτυχως  οχι  ολοι

υπαρχουν  και  σοβαροι  .

και  μετα  ψαχνουμε  γιατι  πηρε  ο  ΚΑΝΑ  1265  και  οχι  1600  ,  γιατι  καποιο  κλεβουν  ασυστολως  και  προστατευονται 

με  συνταγματικες  διαταξεις .

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μήπως θα μπορούσε κάποιος συνάδελφος που έχει ενεργοποιήσει την σχετική υπηρεσία να με διαφωτίσει;

Αφού συμπλήρωσα την σχετική φόρμα στο site του ΤΣΜΕΔΕ έλαβα ένα email επιβεβαίωσης και πήγα στα κεντρικά στο τμήμα μηχανοργάνωσης όπου μου ζήτησαν την ταυτότητά μου και μου είπαν πως ο λογαριασμός μου ενεργοποιήθηκε.

Παρόλα αυτά όταν συμπληρώνω το username και το password δεν μπορώ να κάνω login.

Κάνω κάτι λάθος;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

"για λογους ασφαλειας απαιτειται η φυσικη παρουσια του ασφαλισμενου προκειμενου να επιβεβαιωθει η εγγραφη στην ηλεκτονικη υπηρεσία"

 

Να μας τρελανοθν θέλουν? ή απλα θέλουν να έχουν τα ταμεία καθημερίνα γεμάτα με κόσμο, για ασημαντες αφορμες και να φαίνεται ότι οι υπάλληλοι είναι απασχολημένοι διαρκώς? ποια ασφάλεια

 

εδώ η τράπεζα που έχει πολλούς και σοβαρότερους λόγους ασφάλειας και σου παρέχει ηλεκτρονικές υπηρεσίες απλά με 3 βήματα ( διαδικτυακά βήματα)

 

και το ταμείο, που στην τελική να δούμε τα χρέη μας θέλουμε και να πληρώσουμε, μας αγγαρεύει να πάμε ξανά-μανά από εκεί! έλεος...καμία ελπίδα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω θερμα, το ειχα υποψην, ωστοσο απο οτι ξερω....τα ΚΕΠ δεν κανουν διεθνή καριέρα...ακομα! καθως απαιτειται θεωρηση της υπογραφής στην δήλωση! τρέλα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι.

 

Είμαι νέος μηχανικός μόλις ολοκλήρωσα την εγγραφή μου στο ΤΕΕ και μου είπαν πως πρέπει να κάνω εγγραφή στην διαδικτυακή πύλη του ΤΣΜΕΔΕ. Εκεί μου ζητάει μεταξύ άλλων και τον Αρ. Τ.Ε.Ε. , εννοεί τον αριθμό μητρώου μου στο ΤΕΕ ή άλλο αριθμό; Αναρωτιέμαι γιατί γράφει αν δεν έχετε πάρει βάλτε 0.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Δεν βρήκα άλλο παρόμοιο θέμα. Στην βεβαίωση για εφορία (ΒΕ03) Αναφέρεται μόνο σε ένα ειδοποιητήριο ενώ είμαι ταμειακά ενήμερος (από ότι θυμάμαι) έχει τύχει και σε άλλο συνάδελφο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρωθηκε στο 2016 σωστα στο εμφανιζει.

Τωρα η φορολογικη του αντιμετωπιση είναι αλλο θεμα και εξαρταται απο την εκπρόθεσμη ή την εμπροθεσμη πληρωμη του και

εχει συζητηθει, αν ψαξεις στο forum θα βρεις σχετικα.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.