Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΤΣΜΕΔΕ: Εκδόθηκαν τα Ειδοποιητήρια για το Α’ Εξάμηνο 2016


Engineer

Recommended Posts

δεν κανω πλακα ...

ειχα πληρωσει 1950 το Α και το Β εξαμηνο του 2015 και τωρα μου ηρθε 1576,32 ....

δεν ξερω τι εχει γινει ... κανω το κοροιδο και φυσικα αν εχω θα το πληρωσω... να πω οτι ειμαι 14 χρονια ασφαλισμενος με ρυθμιση και προς το παρων ενημερος ... 

 

3. Την από 1/1/2016 κατάργηση του κλάδου της Ειδικής Προσαύξησης (σε αυτή οφείλεται και η μικρή μείωση που θα δουν κάποιοι συνάδελφοι). Φτάνουν μάλιστα στο σημείο να ζητάνε αναδρομικές αυξήσεις για την Ειδική Προσαύξηση από τη στιγμή που καταργήθηκε.

 

δείτε το λινκ που έδωσα πριν

Link to comment
Share on other sites

θα πληρώσω ευχαρίστως αφού με τον τρόπο αυτό

εξασφαλίζω αφ' ενός δωρεάν υγιειονομική περίθαλψη και αφ' ετέρου σίγουρη και παχυλή συνταξιοδότηση

επίσης διασφαλίζω την λειτουργία του ταμείου μας και της τράπεζας αττικής ως περιουσιακού/αποθεματικού του στοιχείου 

 

όχι?

 

oh shit!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα πληρώσει 1576€ και τωρα ήρθε 1800 κατι... Απλα γαμω το σπίτι τους να ψωφισουν αλύπητα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
  • Upvote 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρει και ο littledragon στη δημοσίευση #21.

Λόγω της κατάργησης της ειδικής προσαύξησης φαίνεται ελαφρώς μειωμένο το ποσό του Α 2016. Αν συνυπολογίσεις τα αναδρομικά υπέρ ΟΑΕΔ στην ουσία δεν έγινε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τους νέους υπάρχει ένα μεγάλο δίκιο

 

14 χρονια μηχανικός εγώ και 7 η αδερφή μου μας ήρθε το ίδιο

γιατί εγώ κατέβηκα 2 κατηγορίες και αυτή μπορούσε μόνο 1 κατηγορία να κατεβει

 

 

 

από εμάς ήθελαν να πάρουν το 1816.....αντί να πανε 1756 στο ΤΣΜΕΔΕ  και 60 ΟΑΕΔ....πάνε  1516 ΤΣΜΕΔΕ και  300ΟΑΕΔ

είναι σαν την περικοπή των συντάξεων με αυξηση του ποσοστου υπερ κλαδου υγειας

 

 

και επειδή κάτι είπε ο ΚΑΡΥΣΤΙΝΟΣ..  υπάρχει νόμος που λέει ότι τέλοςπουναι ο ΟΑΕΔ  πρέπει ναχει ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ανταποδοτικοτητα.....και οταν οι μηχανικοι πληρωνουμε 12 εκ  χοντρικά το έτος  και άντε να καταφέρουν να βγουν και 40 συναδελφοι σε ΟΑΕΔ  ...ΑΝΤΑΠΟΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ  ΓΙΟΚ

 

 

 

 

 

το μόνο σίγουρο με το νεο ασφαλιστικό είναι ότι θα προσπαθήν περισσότεροι συνάδελφοι μέσα στο 2016 να πληρώσουν όσα περισσότερα προς τσμεδε να γράψουν έξοδα...

 

ίσως να σκεφτεί το ΤΣΜΕΔΕ  επιτέλους την ΤΜΗΜΑΤΙΚΗ ΕΞΟΦΛΗΣΗ της ειδοποίησης

 

για τους υπόλοιπους όποιος μπορεί  κάρτα στην ΑΤΤΙΚΗΣ

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.