Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ηλεκτρονικό κατάστημα ΓΥΣ


Γιάννης

Recommended Posts

Λένε ότι λειτουργεί το e-shop της ΓΥΣ στην http://www.gys.gr.

 

Παλέυω όλο το απόγευμα να παραγγείλω κάτι χάρτες (5χίλιαρα) και δεν βγάζω άκρη. Κολλάει συνεχώς.

 

Εν τω μεταξύ την προηγούμενη φορά που έστειλα courier στην ΓΥΣ μου τα έκαναν μαντάρα... Πήρα τους χάρτες μετά από τρεις εβδομάδες (στην Χαλκίδα) γιατί λέει δεν τους είχαν έτοιμους και το τιμολόγιο είχε κοπεί λάθος (στο όνομα της courier!!!) και γενικά δεν έγινε η δουλειά μου..

 

Ερωτήσεις: (σε περίπτωση που κάποιος έχει δουλέψει το e-shop της ΓΥΣ)

1) Το γεωευρετήριο - καλάθι κλπ δεν σας κολλάει;

2) Πρέπει να γραφτείς συνδρομητής για να παραγγείλεις;

3) Έστειλα αίτηση με αρχείο .xml. Πως θα γίνει η πληρωμή και η αποστολή; Δεν μου αναφέρει τίποτα!!!

4) Άλλες πληροφορίες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει απλώς να υπενθυμίσω οτι στην αρχική σελίδα γράφει :

Σημείωση: Το ΓεωΕυρετήριο και το Ηλεκτρονικό Κατάστημα είναι σε Πιλοτική Λειτουργία. Μερικές λειτουργίες του μπορεί να μην είναι πλήρως ενεργοποιημένες προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Για ΓΥΣ πάντως όσες φορές έχω χρειαστεί να πραγγείλω το κάνω μόνο τηλεφωνικά και σε 3 μερούλες είναι στο γραφείο. Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι το eshοp της ΓΥΣ ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω χρησιμοποιήσει και είναι οκ.

Υπήρξε ένα μικρομπέρδεμα με την πληρωμή

καθώς πλήρωσα και με e-banking (αν θυμάμαι καλά)

αλλά και την αντικαταβολή του courier. Δύο φορές δηλαδή.

Χωρίς όμως να το έχω καταλάβει (δεν το θυμόμουν), με πήρανε τηλέφωνο από την ΓΥΣ και μου στείλανε την διαφορά (κάπου 50€) με courier άμεσα.

Για να παραγγείλεις πρέπει να γραφτείς συνδρομητής.

Δεν δουλεύουν όλες οι παραγγελίες (π.χ. αεροφωτογραφίες) και ίσως μερικές φορές να κολλάει αλλά για όσους είμαστε μακριά είναι μια καλή εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Μα κάποιος θυμάμαι είχε μιλήσει για την ακρίβεια τους. Αλλά για να μην σκανδαλίζω άλλαξα τη λέξη. Καλά βρε agior μη θυμώνεις τόσο εύκολα..

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλημέρα,

 

Γνωρίζετε γιατί δε λειτουργεί η ιστοσελίδα της Γεωγραφικής Υπηρεσίας Στρατού; Και πότε πρόκειται να επανέλθει; Θυμάμαι ότι ήταν πιλοτική η λειτουργία της, αλλά σίγουρα πολύ εξυπηρετική!

 

Χρειάζομαι επειγόντως ένα διάγραμμα 1:5000, και είχα βασιστεί στη δυνατότητα να το προμηθευτώ μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος!

 

Επίσης, γνωρίζετε εάν υπάρχει η δυνατότητα να προμηθευτεί κανείς διαγράμματα 1:5000 στην επαρχία, μέσω π.χ. κάποιας υπηρεσίας της Νομαρχίας;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.