Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επαγγελματικά δικ. μηχ. γεωτεχνολογίας και περιβάλλοντος (Τ.Ε.Ι. Κοζάνης)


Recommended Posts

γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ εχω τελειωσει μηχανικος γεωτεχνολογιας και περιβαλλοντος στα τει της κοζανης.η ειδικοτητα μου δεν αναγνωριζετε απο το τεε.τι ενεργειες πρεπει να κανω για να αποκτησω επαγγελματικα δικαιωματα,παρακαλω αν γνωριζετε κατι να με ενημερωσετε, ευχαριστω εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε από το τοπικό τμήμα της ΕΕΤΕΜ να ρωτήσεις και θα σου απαντήσουν τι δικαιώματα έχετε και εσείς

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ εχω τελειωσει μηχανικος γεωτεχνολογιας και περιβαλλοντος στα τει της κοζανης.η ειδικοτητα μου δεν αναγνωριζετε απο το τεε.τι ενεργειες πρεπει να κανω για να αποκτησω επαγγελματικα δικαιωματα,παρακαλω αν γνωριζετε κατι να με ενημερωσετε, ευχαριστω εκ των προταιρων.

 

Δυστυχώς θα πρέπει να σε ενημερώσω ότι δεν έχουμε ακόμη επαγγελματικά δικαιώματα...

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να γραφτείς στην ΕΕΤΕΜ και να κάνεις έναρξη επαγγέλματος στην εφορία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η σχολή πάλι πότε άνοιξε?

Σαν τα μανιτάρια ξεφυτρώνουν σχολές και τμήματα...

αν θέλεις μας ενημερώνεις με το αντικείμενο σπουδών σου...

Link to comment
Share on other sites

Είναι η σχολή που μπήκαν φέτος χωρίς μόρια και δεν πληρώθηκαν οι θέσεις, ο τελευταίος είχε γράψει 1...

 

(χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η σχολή που μπήκαν φέτος χωρίς μόρια και δεν πληρώθηκαν οι θέσεις, ο τελευταίος είχε γράψει 1...

 

Καλά και σε εμένα έτυχε να το πεις αυτό...

Η Διαμαντοπούλου τι σκ@τ@ κάνει?

Μανικιούρ ή ισιώνει τα μαλλί???

 

@ergotelis

 

Τώρα το είδα, εσύ σε αυτήν την σχολή πέρασες?

Μπορείς να με ενημερώσεις με το αντικείμενο της σχολής ή θέλεις να τονίσεις τον βαθμό εισαγωγής ?

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω έναν φοιτητή , η σχολή είναι το αντίστοιχο Τ.Ε.Ι των μεταλλειολόγων μηχανικών / μηχανικών ορυκτών πόρων , το "περιβάλλοντος" στον τίτλο περιορίζεται περισσότερο στα αποκατάσταση / διαχείριση αποβλήτων λατομείων και παρόμοιων χώρων)

 

(ενώ από όσο γνωρίζω το τμήμα τεχνολογιών αντιρρύπανσης που είναι επίσης στην Κοζάνη είναι το αντίστοιχο Τ.Ε.Ι κατά ένα μέρος των μηχανικών περιβάλλοντος)

 

Καμία από τις παραπάνω σχολές δεν έχει επαγγελματικά δικαιώματα (ούτε και οι αντίστοιχες πολυτεχνικές όμως)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να γραφτείς στην ΕΕΤΕΜ και να κάνεις έναρξη επαγγέλματος στην εφορία.

διαφωνώ με το 2ο μέρος

 

καταρχάς δεν ανοιγει κανείς βιβλία αν δεν έχει δουλειά

 

2ον γιατι να μην επιδιώξει μια εργασία με ΙΚΑ,

ειδικά εφόσον δεν έχει επαγγελματικά δικαιώματα, αρα δεν μπορεί να "υπογράψει" δικές του δουλειες

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η myri. Έναρξη να κάνεις όταν αποφασίσεις να ασκήσεις το ελεύθερο επάγγελμα ή σου ζητήσουν να δουλέψεις με μπλοκάκι.

 

Πάντως μελέτη μπορεί να μην υπογράφεις αλλά δουλειές μπορεί να αναλαμβάνεις, αν με καταλαβαίνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.