Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οικονομική ετήσια συνδρομή για χρήση ΜΕΕΠ;


cv_zouwoman

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως πρέπει να οργανωθούμε, να πάμε ομαδικά σε ένα δικηγορικό γραφείο να διεκδικήσουμε

 

πίσω τα ωραία μας τα λεφτάκια με τόκο ???

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αιτηση διαγραφης τον Απριλιο κι ακομα κανουν τον κινεζο

εστειλα απειλητικη ειδοποιηση και περιμενω

κατά τα αλλα τι να σχολιασουμε για το καταπτυστο κειμενο για τις εισφορες...

παρειχαν λεει ασφαλιστικη ενημεροτητα, αυτην την οποια το ΝΣΚ (με την γνωστη αποφαση που εγινε δεκτη από τη διοικηση) χαρακτηριζει κουρελοχαρτο

επισης θα πρεπει να διερευνήσουμε -μια που δεν ασφαλιζόμαστε στο τπεδε αλλα υποχρεωτικα στο ΤΠΜΕΔΕ- τι γινεται με το 1% κρατηση των λογαριασμων υπερ τπεδε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαγράφηκα πέρισυ τον Οκτώβρη, και φυσικά για να με διαγράψουν θέλανε την διαγραφή λέει από το υπουργείο ότι κατέθεσα πτυχίο....

 

και εγω ο μ@λ@κ@ας πήγα και το κατέθεσα για να μη μου φορτώνουν χρέη ταμεία που προς στιγμήν δε τα χρησιμοποιούσα....

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με το ΤΠΕΔΕ, δεν έχει βγει καμία απόφαση ακόμα περιμένουν να περάσει λέει Διοικούσα... Ρώτησα αν μπορώ να διαγραφώ και η απάντηση είναι "Ακόμα ΟΧΙ",

Έχουν γίνει μόνο προτάσεις και εισηγήσεις. Όπως το βλέπω, θα αποφασίσουν μέσα στο 14 για να μας πουν πληρώστε και τη συνδρομή του νέου έτους για να διαγραφτείτε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουν ότι είναι μετρημένα τα ψωμιά τους και το κλώθουν οι γελοίοι... το μόνο τους μέλημα είναι πως θα "φάνε" τα λεφτά των ασφαλισμένων.

 

Πιθανότατα κάθε μέρα που περνάει, ροκανίζουν και το αποθεματικό ή ψάχνουν τρόπους για να βάλουν βαθιά το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρια θα ηταν να πανε σπιτι τους με διαθεσιμοτητα.

Ποσοι κηφηνες δουλευουν εκει μεσα, τοσα χρονια, που πληρωνονται με τα λεφτα μας?

Link to comment
Share on other sites

Οι μέρες τελειώνουν και απόφαση δεν βγάζουν, μήπως πρέπει να στείλουμε κάποια επιστολή με την οποία να ζητάμε τη διαγραφή μας; Εγώ είμαι διαθετιμένος να πληρώσω και το 13 προκειμένου να απεμπλακώ από το ταμείο φάντασμα. Όποιος έχει κάποια ιδέα για το τι πρέπει να κάνουμε για να μην μας φορτώσουν και το 14 και επιβάρυνση για το 13 ας προτείνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.