Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικονομική ετήσια συνδρομή για χρήση ΜΕΕΠ;


cv_zouwoman

Recommended Posts

Kαλά είναι τενεκέδες αυτοί στο ΤΠΕΔΕ;

 

Μου εστειλαν ένα έγγραφο (τα είχα στειλει ολα με φαξ) το οποίο ζητά "Βεβαίωση του φορέα πρόνοιας ΤΣΜΕΔΕ κλπ οτι έχετε ασφαλιστεί και εκεί για εφάπαξ".

 

Τι είναι τουτο πάλι; τους είχα στείλει αρχικά μια ασφαλιστική ενημερότητα απ'το ΤΣΜΕΔΕ που αναφέρει όλα κείνα τα τομεάκια...

 

Χάνω κάπου κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kane, εγώ είχα στείλει τα χαρτιά μου στις 16/12 και στις 16/01 μου έστειλαν χαρτί οτι διακόπτεται η ασφάλιση μου στο ΤΠΕΔΕ.Είχα στείλει μέσα στον φάκελο μια Υ.Δ., την τελευταία ασφαλιστική ενημερότητα απο το ΤΣΜΕΔΕ και τα φωτ/φα των εισφορών που είχα πληρώσει μέχρι το τέλος του 13. Κανονικά θα έπρεπε να σου έχουν στείλει την διαγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα έστειλα με την ασφαλιστική ενημερότητα απ'το ΤΣΜΕΔΕ όπως γράφει ο Kane και δεν μου παν κάτι. Αυτό που τους πείραξε ήταν οτι δεν ήταν θεωρημένη σε ΚΕΠ η αίτηση...αν και τους είχα ρωτήσει και μου χαν πει οτι δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε τελικά η ΔΙΑΓΡΑΦΗ, με το παρακάτω κείμενο.

"Σε απάντηση της ανωτέρω αίτησή σας, σας γνωρίζουμε ότι από 30/12/2013 διακόπηκε η ασφάλισή σας στο ΤΠΕΔΕ. Σύμφωνα με τις κείμενες διατάξεις και με την ανωτέρω απόφαση οι καταβληθείσες στο ΤΠΕΔΕ εισφορές θα σας επιστραφούν μετά την οριστική συνταξιοδότησή σας, εφόσον δεν δικαιούστε να λάβετε το εφάπαξ βοήθημα από τον τομέα."

Link to comment
Share on other sites

Το έστειλαν και σε εμένα (έγγραφο που ζητούσε βεβαίωση του φορέα πρόνοιας... για ΕΦΑΠΑΞ), πήγα εχθές στο Τ.Σ.Μ.Ε.Δ.Ε., στον 5ο όροφο τμήμα ΕΦΑΠΑΞ, πήρα τη βεβαίωση και μετά στο 2ο όροφο

σε ένα γραφείο έρημο στο βάθος για υπογραφή... Σε 5 λεπτά είχα τελειώσει. Είχα και χρόνο να πάω στο Τ.Π.Ε.Δ.Ε. να τα καταθέσω και να τελειώσω οριστικά (πιστεύω) με δαύτους. 

Edited by Sandro
Link to comment
Share on other sites

Αντε να παιρνουμε κι εμεις σειρα.

Εγω θελω να καταθεσω τα χαρτια μου τωρα για διαγραφη γιατι το αμελησα να το κανω εντος του 13.

Υπαρχει περιπτωση να μου ζητησουν χρηματα για Γεναρη- Φλεβαρη του 14 και μετα να με διαγραψουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω που είχα βγάλει το εργοληπτικό το 2010 και τελικά δεν ασχολήθηκα με τα δημόσια λογικά είναι γραμμένος στο τπεδε, για να κάνω διαγραφή πρέπει να πληρώσω 2011-12-13-14(1200ευρώ)? Πέρσι που στείλανε χαρτί ότι με διέγραψαν από το μητρώο. Χρειάζεται να στείλω και αίτηση διαγραφής?

Link to comment
Share on other sites

Εγω που είχα βγάλει το εργοληπτικό το 2010 και τελικά δεν ασχολήθηκα με τα δημόσια λογικά είναι γραμμένος στο τπεδε, για να κάνω διαγραφή πρέπει να πληρώσω 2011-12-13-14(1200ευρώ)? Πέρσι που στείλανε χαρτί ότι με διέγραψαν από το μητρώο. Χρειάζεται να στείλω και αίτηση διαγραφής?

Καλησπέρα.

 - Αφού σε διέγραψαν από μόνοι τους δεν απαιτείται να ξαναδιαγραφείς :smile:

- Ερώτηση προς ενημέρωση: Σε διέγραψαν λόγω 3ετούς οφειλής ή για κάποιον άλλο λόγο ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.