Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Το ΕΚΚΟ περιλαμβάνει ΦΠΑ;


Recommended Posts

Έχω την εντύπωση πως οι ηλεκτρικές συσκευές δεν μπαίνουν στο ΕΚΚΟ.Σας έχει γίνει δειγματοληπτικός έλεγχος με τέτοιες συσκευές μέσα στο ΕΚΚΟ?

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα έμπαινε και η τηλεόραση και τα έπιπλα και όλα όσα χρειάζονται σε ένα σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν οι ηλεκτρικές συσκευές δεν μπαίνουν στο ΕΚΚΟ

αλλά οι συσκευές εξαερισμού (π.χ. συσκευές απαγωγής ή προσαγωγής αέρα) μπαίνουν μια χαρά.

Αν αντιμετωπίσουμε και τον απορροφητήρα ως μία τέτοια συσκευή δεν υπάρχει πρόβλημα να μπει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα έμπαινε και η τηλεόραση και τα έπιπλα και όλα όσα χρειάζονται σε ένα σπίτι.

 

Δεν διαφωνω Μανωλη, αλλα με τη λογικη αυτη δεν θα επρεπε να μπαινουν και τα ειδη υγιεινης, τα εσψτερικα κουφωματα, η κουζινα, οι ντουλαπες κτλ..

Εγω γενικα οτι ειναι "μονιμο" το βαζω (πχ επιπλα μπανιου, φωτιστικα, απορροφητηρας κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό :"μόνιμο" , συμφωνώ και εγώ.Τα φωτιστικά όμως δεν είναι μόνιμα, ο απορροφητήρας μπορεί να θεωρηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε ενσωματούμενο υλικό μπορεί να μπει.

Ο έλεγχος δεν είναι είναι αδιαμφισβήτητης εγκυρότητας, οι ελεγκτές συνήθως δεν ξέρουν "που παν τα τέσσερα"...

Από την άλλη, ποτέ δεν μου χρειάστηκε να βάλω εξαερισμούς, διακοπτικό υλικό, μπαταρίες κλπ. Συνήθως το απαιτούμενο προσό υπερκαλύπτεται με τα βασικά τιμολόγια του έργου.

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.