Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σχέδιο νόμου για επαγγελματικά δικαιώματα Χημικών Μηχανικών


Recommended Posts

Εγώ απορώ με το θράσος ορισμένων. Όποτε θέλουν να αποπροσανατολίσουν τη συζήτηση πετάνε τη καραμέλα των Μηχανικών ΤΕ. Ειλικρινά ΕΛΕΟΣ πια...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που κάποιοι πρέπει να την "φάνε" την καραμέλα για να δουλέψει ο...αποπροσανατολισμός.

 

Να δω πότε θα βαρεθούμε...Και να ποντάρω πόσες σελίδες άχρηστες θα αποκτήσει και αυτό το θέμα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Χρειάζεται νηφαλιοτητα από όλους.

 

Ας περιμένομε τον abouts να μας πει τι κυκλοφορεί και ύστερα μιλάμε.

 

Με καλή διάθεση θα δούμε τι προτείνετε.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό το αφήσαμε στους Πολιτικούς Μηχ. και μας φτιάξανε όμορφες πόλεις!

 

Ανεύθυνο και ανιστόρητο αυτό που είπες,καθώς δίχνει ότι δε γνωρίζεις τη (προβληματική συνήθως) σχέση τεχνικής πρότασης-πολιτικής βούλησης... Τουλάχιστον οι Μηχανικοί θα έπρεπε να έχουν πιο ρεαλιστική (ιστορικά) αντίληψη σε αυτό το ζήτημα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικά δεν κατάλαβα...

Οι Χημ.Μηχ. μπρουν να χτίσουν;

Για να χτισεις δε θες πτυχιο! Το ιδιο για να σοβατισεις.

 

Εγω συναδελφε παντως δε φοβαμαι τους χημικους μηχανικους. Δηλαδη εσυ φοβασαι μηπως αρχισουν να σχεδιαζουν ΣΑΕ; Εδω υπαρχουν μηχανολογοι που δεν γνωριζουν τι ειναι ρελε ή ανατροφοδότηση και θα φοβηθουμε τους χημικους;

Αν βρεθει χημικος που ξερει να σχεδιαζει αυτοματισμους να μπει στο επαγγελμα και να με ανταγωνιστει, μπραβο του και μαγκια του.

 

Απ την αλλη 1-2 μαθηματα δε δινουν επαγγελματικα δικαιωματα, κι εγω εκανα αναλυσεις γεφυρων, πυλωνων, δοκων σε στατικη και δυναμικη κατασταση αλλα δε θα μου δωσουν και δικαιωματα στατικων γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.