Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προϊόντα για νέους Μηχανικούς από την Τράπεζα Αττικής


Recommended Posts

Χαιρεται σε ολους,

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει ενεργοποιησει το συγκεκριμενο πακετο, δεν ρωταω απο την αποψη αν ειναι ανταγωνιστικο η συμφερει, ρωταω περισσοτερο για το πως μπορει καποιος να το ενεργοποιησει. Δεν καταφερα να λαβω καποια απαντηση ακομα και απο ενα υποκαταστημα που πηγα. Επισης σε τηλεφωνικη εξυπηρετηση για την ενεργοποιηση ζητησαν εκαθαριστικο σημειωμα η τελευταιες μισθοδοσιες πραγμα που δεν μου φαινεται λογικο απο τη στιγμη που απευθυνεται σε νεους μηχανικους, που στη προκειμενη περιπτωση η δικη μου φορολογικη ενημερωτητα ειναι μηδενικη.

 

οποιαδηποτε πληροφορια θα ηταν χρησιμη ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

thanasisrou ρώτησα και εγώ σε ένα υποκατάστημα Αττικής , και συγκεκριμένα για πιστωτική κάρτα και μου ζήτησαν εκαθαριστικό σημείωμα. Μου είπαν ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα αυτό που λένε δηλαδή δάνειο μόνο με τον Α.Μ ΤΕΕ για τους νέους μηχανικούς. Μου είπαν να ρωτήσω πάλι σε κανά δίμηνο....

Τώρα κανείς δεν σου δίνει τόσο εύκολα δάνειο.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω εχω καταφερει να παρω σωστη πληροφορηση, απλα εκδηλωσα το ενδιαφερον να ενεργοποιησω το προιον απλα για να υπαρχει!Απο τη στιγμη που ισως χρειαστει καποιος να κανει χρηση πιστωτικης η να αξιοποιησει το καταναλωτικο δανειο για επαγγελματικες υποχρεωσεις, μου φανηκε ενδιαφερον. Τωρα κατα ποσο συμφερει η οχι δεν το εχω ψαξει σε σχεση με αλλες τραπεζες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα συνάδελφοι, σήμερα με ενημέρωσαν απο την τράπεζα αττικής ότι εγκρίθηκε το δάνειο μου (5000€).

Τα δικαιολογητικά που χρειάστηκαν ήταν:

 

-εκκαθαριστικό σημείωμα ή έναρξη επαγγέλματος (αν δεν υποβάλλεις φορολογική δήλωση, όπως συμβαίνει στην περίπτωσή μου)

-αστυνομική ταυτότητα

-ταυτότητα ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

(αν δεν υποβάλλεις φορολογική δήλωση, όπως συμβαίνει στην περίπτωσή μου)

 

Μακάρι να ήταν και δική μου περίπτωση...

 

Συνάδελφε εννοείς ότι έκανες έναρξη εργασιών φέτος...και δεν έχεις υποβάλλει ακόμα δήλωση...και σου έδωσε η τράπεζα ένα πεντοχίλιαρο...χωρίς εγγυητή;;;; :shock:

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά πόλη ploumavaro? Εγώ πήγα στην τράπεζα και μου είπαν ότι έτσι ξεκίνησε αλλά τώρα δεν ισχύει. Πρέπει να έχεις εκκαθαριστικό και αλλιώς με εγγυητή και δεν είναι και σίγουρο. Α, μου είπε πως πρέπει να κάνω και μια ιδιωτική ασφάλεια εκεί (εφόσον δεν έχω κάποια άλλη) για να μπορέσω να πάρω το δάνειο.

Link to comment
Share on other sites

@ poltaigan :

Ιδιωτική ασφάλεια @$#! Ειναι παλιό κόλπο των διευθυντών υποκαταστημάτων , για να πέρνουνε προμήθειες απο τις ασφάλειες τα λαμόγια .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.