Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εμπειρίες από εργασία στο εξωτερικό


sundance

Recommended Posts

Σχετικά είναι όλα, μέσω linkedin με προσσεγγιζουν 4-5 recruiters min το χρόνο για κάποιες δουλειες. Συνήθως οι δύο από αυτές είναι πολύ καλές.

 

Δεν μου λες Ιkaros  μετά το add έχει και συνέχεια? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 829
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στατιστικά συμφωνώ με τον astranalysis. Οταν ξεκίνησα στην εταιρεία που ειμαι τωρα, στις πρώτες 15 μέρες ειχα δυο επαφές και ηταν πολυ καλές ευκαιρίες. Δυστυχώς δεν ηταν της κατηγορίας του Ikaros :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας, για Τοπογράφους Μηχανικούς παίζει τίποτα στο εξωτερικό; Θέλω να πω, μήπως και σαν έννοια είναι άγνωστη; Κάτι έχω ακούσει για καλές ευκαιρίες σε Αυστραλία-ΝΖ-σε κάποιες πολιτείες των ΗΠΑ και Ν. Αφρική.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάποιος γνωρίζει την κατάσταση για Μηχανολόγους Μηχανικούς στην Σουηδία. Σκοπεύω να κάνω κάποιες μεταπτυχιακές σπουδές εκεί και θα ήθελα να μάθω για την νοοτροπία των ντόπιων καθώς και τη ζήτηση πάνω στο αντικείμενο. Εάν κάποιος επιθυμεί μπορεί να μου στείλει κάποιο pm για να μιλήσουμε περαιτέρω για τις σπουδές που θέλω να κάνω και τις προοπτικές που υπάρχουν εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν το ιδανικό εάν είχα εργασιακή εμπειρία από την Ελλάδα, αλλά δεν μπορώ να βρω δουλειά στο αντικείμενο μέχρι στιγμής!!! Δεν υπάρχουν πολλές θέσεις εργασίας και αυτές που υπάρχουν φυσικά προτιμούν τους πλέον έμπειρους άνεργους οι οποίοι είναι πλέον πάρα πολλοί! Άρα το βιογραφικό μου πώς θα το χτίσω με εμπειρία??? Γι' αυτό θα συνεχίσω τις σπουδές μου και θα ψάχνω έξω σαν junior. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος για την κατάσταση στη Σουηδία όπως έγραψα σε μήνυμα πιο πάνω ας μου στείλει ένα pm.  

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν το ιδανικό εάν είχα εργασιακή εμπειρία από την Ελλάδα, αλλά δεν μπορώ να βρω δουλειά στο αντικείμενο μέχρι στιγμής!!! Δεν υπάρχουν πολλές θέσεις εργασίας και αυτές που υπάρχουν φυσικά προτιμούν τους πλέον έμπειρους άνεργους οι οποίοι είναι πλέον πάρα πολλοί! Άρα το βιογραφικό μου πώς θα το χτίσω με εμπειρία??? Γι' αυτό θα συνεχίσω τις σπουδές μου και θα ψάχνω έξω σαν junior. Αν γνωρίζει κάτι κάποιος για την κατάσταση στη Σουηδία όπως έγραψα σε μήνυμα πιο πάνω ας μου στείλει ένα pm.  

 

δεν είναι απαραίτητα η σωστή λύση. Καλύτερα να ξεκινήσεις να κοιτάς για θέσεις graduate engineer recruitment 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.