Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ερωτήσεις - απορίες περί ΚΕΝΑΚ, των σχετικών ΤΟΤΕΕ και του λογισμικού ΚΕΝΑΚ του ΤΕΕ


panos-vicious

Recommended Posts

Σχετικά με τον αριθμό έκδοσης, τον αριθμό έκγρισης και αριθμό σειράς του λογισμικού.

 

Ο αριθμός σειράς χρησιμεύει για να επαληθεύεται ότι ο μηχανικός που καταθέτει την μελέτη είναι ο νόμιμος δικαιούχος του λογισμικού.

...................

Ο αριθμός έγκρισης χρησιμεύει για να βρει ο υπάλληλος εύκολα την έγκριση του συγκεκριμένου λογισμικού.

 

Έχει κάποιος συνάδελφος την έγκριση υπ'αρ. 1879/23-11-10 που αφορά το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ έκδοση 1.27.9.10 ώστε να την ανεβάσει κάπου γιατί το ΤΕΕ δεν την έχει στη σελίδα του???

Link to comment
Share on other sites

@sdim

 

Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που λες, ειδικά για τους νέους Η-Μ Μηχανικούς όπως είμαι εγώ. Επιτέλους, ο ρόλος μας στα οικοδομικά έργα αναβαθμίζεται.

 

Αυτό σχετικά με το Σ υπάρχει σε κάποιο ΦΕΚ ή στον Κτηριοδομικό; Για να ξέρουμε που να πατήσουμε όταν μιλάμε με υποψήφιους πελάτες και με συναδέλφους Αρχιτέκτονες και Πολιτικούς.

 

 

Σύμφωνα με το σεμινάριο του ΤΕΕ θα βγει διευκρινιστική για αυτό το θέμα ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που αλλαζω θεμα...αλλά θελω να ρωτήσω αν εχει καταθεσει κανείς μελετη κενακ με το προγραμμα του τΕΕ?

γενικά αν εχει καταθεσει καποιος μελετη κενακ και αν εχει παρει αδεια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, να ρωτήσω κάτι σχετικά με το πιστοποιητικό ενεγειακής απόδοσης. Στην περίπτωση όπου θέλω να κατασκευάσω ένα στεγασμένο χώρο στάθμευσης 60τ.μ. (για 3 αυτοκίνητα), ο οποίος μετράει κανονικά στην κάλυψη και στην δόμηση, σε αυτή την περίπτωση απαιτείται μελέτη ενεργειακής απόδοσης;

 

Δεν είναι χώρος κατοικίας, ούτε χώρος διαμονής ατόμων (προφανώς!)....τι γνώμη έχετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Βαση ΚΕΝΑΚ και νόμου απαιτείται. Ξέχασαν να εξαιρέσουν αποθήκες και χώρους σταθμευσης....

Λογικά θα υπάρξει τροποποίηση ώστε να μην απαιτείται, αλλά το πότε θα γίνει αυτό δεν το ξέρουμε

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη που αλλαζω θεμα...αλλά θελω να ρωτήσω αν εχει καταθεσει κανείς μελετη κενακ με το προγραμμα του τΕΕ?

γενικά αν εχει καταθεσει καποιος μελετη κενακ και αν εχει παρει αδεια?

 

η δικη μας πολεοδομια δεν εκδιδει αδειες με κενακ.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εγκατάσταση και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα σε υπολογιστή με windows 7.

 

Έχει κανείς καμιά λαμπρή ιδέα; Εκτός του ότι χάνω όλο το υπόλοιπο της μέρας που το είχα προγραμματίσει για να δω το πρόγραμμα, είμαι σίγουρος ότι κανένας στο ΤΕΕ δεν θα ξέρει (όπως και πριν 2-3 μέρες που ρώτησα κάτι για το πρόγραμμα χωρίς να έχω λάβει τους κωδικούς και άκρη δεν έβγαλα).

 

Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα, ας με βοηθήσει παρακαλώ...

post-6132-131887254501_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εγκατάσταση και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα σε υπολογιστή με windows 7.

 

Έχει κανείς καμιά λαμπρή ιδέα; Εκτός του ότι χάνω όλο το υπόλοιπο της μέρας που το είχα προγραμματίσει για να δω το πρόγραμμα, είμαι σίγουρος ότι κανένας στο ΤΕΕ δεν θα ξέρει (όπως και πριν 2-3 μέρες που ρώτησα κάτι για το πρόγραμμα χωρίς να έχω λάβει τους κωδικούς και άκρη δεν έβγαλα).

 

Αν έχει κάποιος καμιά ιδέα, ας με βοηθήσει παρακαλώ...

 

Στειλε mail σε αυτο εδω [email protected] και ανεφερε το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την εγκατάσταση και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα σε υπολογιστή με windows 7.

 

Το ΤΕΕ-ΚΕνΑΚ είναι γραμμένο σε VB. Συνήθως τα προβλήματα προκύπτουν όταν λείπει η σχετική υποστήριξη από το λειτουργικό...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.