Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Απορίες επί ξυλοτύπου


 
Chihor

Recommended Posts

Ναι, έχω δοκούς στα 3μ (χωρίς πλάκες) και δοκούς με πλάκες στα 6μ (ειναι αυτό το κατάστημα που είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό).

 

Mόνο κολώνες; Σε τριώροφο; Αλήθεια μετρά για τριώροφο αυτό (με την πρόβλεψη) ή όχι;

 

Πάρε και τις ιδιομορφές. Στο υπόγειο έχουμε ένα θεματάκι...

 

Και φυσικά παιδιά, αλλάζουνε τα ψ καθώς και τα κινητά φορτία πλακών τα οποία είναι 5kN/m2 στα καταστήματα...

post-1781-131887204782_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι μετράει για τριώροφο. Τα ερωτηματικά στο υπόγειο αγνόησε τα.

 

Εφόσον έχεις δοκούς στα 3μ οκ.

 

ilias το είπα γιατί νόμιζα ότι είχε ύψος 6μ. Προσωπικά, και ας είναι όλα οκ (λυγισμοί, κ.λ.π), δεν μου αρέσει 6μ κολώνα 45Χ45.

 

Με τα τοιχεία δεν διαφωνώ, αλλά όπως είπα δεν μου αρέσει αυτή η διάταξη και ας είναι οκ με ΕΑΚ.

Θα προτιμούσα χωρίς τοιχεία αλλά με μεγαλύτερες κολώνες (55Χ55) :shock:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, και ας είναι όλα οκ (λυγισμοί, κ.λ.π), δεν μου αρέσει 6μ κολώνα 45Χ45..............................

Ok Άρη σ΄αυτό συμφωνώ, καλύτερα μία 55/55, αλλά και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να διώξει τα τοιχεία και να βάλει στύλους μεμονωμένους....

Επιμένω και ρωτώ μήπως και σκέφτηκες κάτι ιδιαίτερο που προσωπικά μου διαφεύγει και θα είχε ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρέσει η διάταξη των τοιχωμάτων :D

 

ΘΕΛΩ τοιχείο και στην δεξια πλευρά. Στην είσοδο των καταστημάτων!! :shock:

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ τοιχείο και στην δεξια πλευρά. Στην είσοδο των καταστημάτων!!

Ασε, μη μου το θυμίζεις. Η 50/50 στα δεξιά θα έπρεπε να'ναι τοιχίο με το "κοτσάκι" 50/50... Αλλά, αρχιτεκτονικοί περιορισμοί! Οταν θα δουν τα 12Φ20... Τέλος πάντων, η ερώτηση είχε να κάνει με τις δοκόυς κατά Z. Εγώ λέω οως οριακά είναι ok.

 

YΓ. το υπόγειο και το προβληματάκι προφανώς και το "αγνοώ"... Επάνω είναι μιά χαρά... Περιττό να σας πω πως έχω βγάλει τα μάτια μου με αυτό για να γίνουν οι οπλισμοί κατασκευάσιμοι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.