Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λοιπές παραβάσεις - Αναλυτικός προυπολογισμός


Recommended Posts

Συγνωμη, ισως εγω να μην εγινα κατανοητος....

......Οταν ειπα αναλυτικο, εννοουσα τον αναλυτικο υπολογισμο του προστιμου με τους συντελεστες και τα τετραγωνακια...

 

Α οκ γιατι για μια στιγμη τρελαθηκα.....εδω ομως επανέρχετε το αρχικό μου ερώτημα....αφου ειναι λοιπον δυο καταγραφές που σημαινει δυο παραβασεις...και ειναι και οι δυο κατω των 20τμ παμε στο κατ'αποκοπη προστιμο; εγω αυτο καταλαβαινω...δηλαδη 4000ευρω αντι για λιγοτερο απο 300 ευρω που βγαινει αν μπουνε με τουσ συντελεστες.....ελπιζω να γινομε κατανοητος....

 

Θυμήθυκα αυτο:

3. Όταν υπάρχει μια και μοναδικη μη νομιμη κατασκευη σε μια ιδοκτησια....κτλ κτλ.....

 

μήπως αυτη η διευκρίνηση σωζει την κατασταση;;;

Link to comment
Share on other sites

Σωστα. Ομως αν ο εξωστης εχει και κολωνες τοτε παει ως κυριος χωρος ή βοηθητικός;

 

Λοιπόν??? Όπως επίσης ο η/υ χώρος ή η στεγασμένη βεράντα στο ισόγειο?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις...:(

 

+1...

 

Πήρα και ένα συνάδελφο τηλέφωνο για να του πώ για την εγκύκλιο και μου είπε... τώρα τρώω παϊδάκια ρε συ, τί μου λες!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια ρε παιδιά!Που στο καλό έχει επιλογή στο πρόγραμμα του ΤΕΕ για να βάλω την αυθαιρεσία με αναλυτικό??

Έχω μια πέργκολα 11 τμ κλεισμένη η οποία δεν φαίνεται καν στην ΟΑ και επειδή έχει και υπόλοιπο κάλυψης το οικόπεδο είμαι και <20%.Θέλω να πάω με αναλυτικό,δηλαδή μια παράβαση αλλά όταν βάζω τα στοιχεία (τμ,τιμή ζώνης κτλ..) μου βγάζει κανονικά πρόστιμο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις στα φύλλα τον αναλυτικό... το βάζεις στις λοιπές παραβάσεις... απλώς τον αριθμό των παραβάσεων... Τον αναλυτικό τον υπολογίζεις π.χ. από το πρόγραμμα των αμοιβών σου και τον εκτυπώνεις και τον κρατάς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.