Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τιμολόγια Δημοσίων Έργων


panos127

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω σε ποιο link μπορώ να βρώ τις νέες τιμές των τιμολογίων που τρέχουν τώρα.

Οι τιμές αυτές εξακολουθούν να αλάζουν κάθε τρίμηνο??

Ρωτώ γιατί έχω στα χέρια μου προϋπολογισμό έργου από δημόσια υπηρεσία, με υπογραφή έγκρισης 30-9-2013 και οι τιμές που έχει δεν

συμφωνούν με τις τιμές των άρθρων που έχω εγω, (έχω τις ΝΕΤ που κατέβασα απο το αυτό το φόρουμ τον 3ο του 2013).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι διαφορές είναι στις Δαπάνες μεταφοράς? Ή στα ασφαλτικά? Έχει γίνει μια μεγάλη αλλαγή τον Φεβρουάριο αλλά δεν ξέρω αν εδώ πέρα είναι ενημερωμένα...Ψάξε στην ggde.gr προς το παρόν. Αν βρω κάτι πιο συγκεκριμένο θα στο ανεβάσω

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι έχω καταλάβει δηλαδή ισχύουν τα Νέα Ενιαία Τιμολόγια που έχω από τον Μάρτιο του 2013.

Επίσης ψάχνω στην ΓΓΔΕ (ggde.gr) να βρώ τίποτα νεότερο για το 2013 αλλά δεν υπάρχει τίποτα. Το πιο πρόσφατο

που κυκλοφορεί στο site είναι από το 2012.

Μήπως ξέρετε κανένα πιο έγκυρο - έγκριτο - ενημερωμένο site για τιμολόγια έργων που να ενημερώνεται σχετικά συχνά?

Link to comment
Share on other sites

φιλέ οι τιμές στα δημόσια έργα δεν αλλάξουν κάθε τρίμηνο αλλά όποτε τους καπνίσει 

 

αυτήν την στιγμή ισχύει το pdf που ανέβασε ο georgegaleos

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα, θα ήθελα τη βοήθεια κάποιου που γνωρίζει καλά ΑΤΕΟ , ΑΤΥΕ και τιμές δημοσίων έργων.

Πως θα βρω την τιμή μιας εργασίας ΟΔΟ 2532 σύμφωνα με τον ΑΤΟΕ?

Πάω στην ανάλυση του άρθρου, πως θα βρω τις επιμέρους τιμές?Υπάρχουν καπου οι βασικές τιμές με τις οποίες βρίσκουμε όλες τις υπόλοιπες?

Link to comment
Share on other sites

Αδαμαντία, πρέπει να ξέρεις την τιμαριθμηκή του έργου που σ' ενδιαφέρει .... γενικότερα για πιο τρίμηνο και έτος ενδιαφέρεσαι να έχεις την τιμή που θες.

Γνώριζε όμως ότι τα ΟΔΟ δεν ισχύουν (από 7/7/1994), έχουν αντικατασταθεί με τα ΝΑΤΕΟ ... τα οποία σχεδόν σε όλα τα άρθρα έχουν πολύ-πολύ μικρότερες τιμές από τα ΟΔΟ.

..

παρά ταυτά αν μου πεις την τιμαριθμηκή (και την έχω ... κατα πάσα πιθανότητα θα την έχω ... και έχει πιστοποιηθεί τιμή των υλικών-εργατικών που έχει το άρθρο που θες) μπορώ να σου πω (με πολύ μεγάλη πιθανότητα και για το ΟΔΟ και για το ΝΑΤΕΟ).

 

Επίσης μπορείς να δεις κι εδω.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που με ενδιαφέρει είναι για το δεύτερο τρίμηνο του 2008. Δηλαδή το ΟΔΟ που ζητάω σε ποιο ΝΑΤΕΟ αντιστοιχεί?

Ευχαριστώ

Edited by adamantia1
Link to comment
Share on other sites

Δες τα παρακάτω ... οπότε λύθηκε και η απορία σου ... δεν άλαξε κάτι στην αρίθμηση παρά μόνο το πρόθεμα.

Για την διαφορετική τιμή των δυο άρθρων θα χρειαστεί να δεις τα υπόλοιπα αρχεία.

 

1.ΑΝΑΛΥΣΗ ΑΡΘΡΩΝ.pdf

2.ΒΟΗΘΗΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ.pdf

3.ΤΙΜΕΣ ΕΡΓΑΤΙΚΩΝ.pdf

4.ΤΙΜΕΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ.pdf

5.ΤΙΜΕΣ ΥΛΙΚΩΝ.pdf

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Georgegaleos είσαι καταπληκτικος!

Έχεις πρόγραμμα και στα υπολογίζει κατ ευθείαν η με Excel και βάζεις εσύ τις τιμές?

Ευχαριστω πάρα πολύ!

Edited by adamantia1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.