Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς τιμή ζώνης για εκτός σχεδίου στο Δήμο Μαραθώνα; Πάει με την ελάχιστη της Ανατολικής Αττικής;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Νομίζω ο Δήμος Μαραθώνα δεν πάει με την ελάχιστη της Ανατολικής Αττικής (600€) διότι υπάχει στη Δημοτική Ενότητα τιμή ζώνης >2200€.

 

Με ενδιαφέρει και εμένα για εκτος σχεδίου στο Κάτω Σούλι (Δήμος Μαραθώνα). Έχει κάποιος συνάδελφος σχετική εμπειρία από την περιοχή. Ο λογαριασμός της ΔΕΗ έχει Τιμή Ζώνης 700€, αλλά στα εκτός σχεδίου συχνά δεν ταυτίζονται οι Τ.Ζ λογαριασμού ΔΕΗ με αυτές που χρησιμοποιούμε για τα αυθαίρετα.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by CivilKald
Link to comment
Share on other sites

Για εκτός σχεδίου βγάζω 600€, πάει με την μικρότερη της ΠΕ, αν υπάρχει διαπιστωτική πράξη δεν το γνωρίζω.

 

edit: τελικά βρήκα το παρακάτω από παλαιότερο μήνυμα στο φόρουμ

 

http://www.michanikos.gr/topic/23817-τιμή-ζώνης-στα-εκτός-σχεδίου/?p=414002

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

akis73 σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Οπότε υπάρχει η σχετική διαπιστωτική πράξη. Συνεπώς για τα εκτός σχεδίου Δήμου Μαραθώνα Τ.Ζ. 600€

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για εκτός σχεδίου και εκτός ΑΠΑΑ βγάζω 600 ευρώ τιμή ζώνης.

 

Τα 1050 ειναι για εντός σχεδίου εκτός ΑΠΑΑ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επαναφέρω τη συζήτηση στο Δήμο Μαραθώνα.

 

Αγροτεμάχιο στην οδό Μάχης Μαραθώνα - θέση "Δαφνέζα" ή "Πλάσι" Δημοτική Κοινότητα Μαραθώνα, εκτός εγκεκριμένων ρυμοτομικών σχεδίων Α' και Β' κατοικίας, εκτός Οικισμού, εκτός Ζώνης Οικισμού και Γ.Π.Σ. και εκτός εγκεκριμένων ρυμοτομικών σχεδίων οικοδομικών συνεταιρισμών (το κείμενο αντιγραφή από Βεβαίωση Αντιδημάρχου).

 

Αυτό δεν πάει με την ελάχιστη τιμή ζώνης της ΠΕ Ανατολικής Αττικής, δηλαδή 600€? Γιατί μου λέει η συμβολαιογράφος να το βάλω 700€? Ξέρει κανείς από τους ειδικούς του φόρουμ?

 

edit Το μυστήριο λύθηκε. Το αποτέλεσμα λίγο ως πολύ αναμενόμενο. Η συμβολαιογράφος έβλεπε τον Πίνακα Τιμών εκκίνησης ΕΚΟ, που για μονοκατοικία στο Μαραθώνα σε περιοχές όπου δεν ισχύει το σύστημα αντικειμενικού προσδιορισμού είναι 700€. Προφανώς αυτή η τιμή δεν έχει καμία σχέση με την τιμή ζώνης της τακτοποίησης αυθαιρέτου. Μου αρέσει που επέμενε...

Edited by pipakos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ νομίζω ότι για τον Δήμο Σαρωνικού (<2200€) εκτός σχεδίου είναι 550 ευρώ, διότι η χαμηλότερη είναι η Σφενδάλη στην ανατολική Αττική και όχι η Μαλακάσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.