Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Γεωγραφικός εντοπισμός ακινήτου στο σύστημα ΤΕΕ


Recommended Posts

ναι την έχει, αλλά δεν έχει δώσει την συγκατάθεσή της για να το πάρουν όπως είναι!!!!!

καλά πόσο δύσκολο είναι να συννενοηθούν μαζί τους????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθω να κανω γεωγραφικο εντοπισμο και μου κανει σαλατα της Περιφερειες με τις Περιφερειακες ενοτητες...

Βαζω Π. Δυτικης Ελλαδας και μου βγαζει ΠΕ Ευβοιας, Φωκίδας κτλ..

 

Καμια ιδεα???

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω την ακριβή θέση του ακινήτου .μπορώ να βάλω μία τυχαία τώρα να μ βγάλει το παράβολο κ μετά να το αλλάξω?γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αρκεί να προσδιορίσεις μια θέση εκτός συνόρων ώστε να μη σε κυνηγάει μετά και κανένας άτυχος που θα τον επιλέξεις τυχαία! Έχε και το διαβατήριο σου πρόχειρο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω την ακριβή θέση του ακινήτου .μπορώ να βάλω μία τυχαία τώρα να μ βγάλει το παράβολο κ μετά να το αλλάξω?γνωρίζει κανείς?

 

Δεν πήγες για αυτοψία; Από τηλεφώνου θα την ξεκινήσεις τη διαδικασία; Και αν πας εκεί και δεις σημεία και τέρατα από αυθαιρεσίες που "παρέλειψε" να σου πει ο πελάτης; Αν για κάποιους λόγους δεν τακτοποιείται; Το μήπως είναι δασική έκταση ή υπάγεται σε κάποια άλλη από τις εξαιρέσεις υπαγωγής στον 4014 btw το ελέγχετε έστω και υποτυπωδώς; Είναι δραματικά σοβαρό να ξεφύγει τέτοια "λεπτομέρεια" και δεν είδα κανέναν να ιδρώνει και πολύ το αυτί του εδώ μέσα είναι η αλήθεια...

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

εγώ είπα οτι δεν ξέρω την ακριβή τοποθεσία .δεν μπορώ να το εντοπίσω στο χάρτη .τα κτίσματα είναι ίδια από ψηλά κ οι ιδιοκτήτες συνήθως ηλικιωμένοι δεν μπορούν να στο δείξουν στο γκούγκλι όπως το λένε...απλά ρωτάω σε περίπτωση που εχω κάνει λάθος μέσα στον οικισμό αν μπορεί να διορθωθεί πρίν την οριστική υποβολή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να διορθωθεί πριν την οριστική υποβολή. Στο περίπου βάλτω και το διωρθώνεις μετά. Εγώ έχω κάνει σε όλους αυτοψία, αλλά πριν την οριστική διορθώνω και προσθέτω ακόμα αυθαιρεσίες. Καλή συνέχεια!

 

Σε μία περιπτωσή μου, βγήκε η άδεια το 2008, το εντόπησα στο χάρτη αλλά κτίσμα πουθενά :(

Πόσο παλιό είναι το κτηματολόγιο?

Edited by IOANNA
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.