Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μέχρι πότε πρέπει να δηλώσουμε αν θέλουμε δόσεις ή εφάπαξ καταβολή προστίμου?


Recommended Posts

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ, ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΒΟΛΟ.

ΤΟ ΤΕΕ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΗ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΥΠΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΗΛΩΣΩ ΑΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΕΦΑΠΑΞ Η ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΥΠΑΓΩΓΗ,

ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ; ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 30/11 ??

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει πληρωθεί το παράβολο, τότε ξαναστέλνεις τη δήλωση και αυτή θα πάρει θέση προσωρινής υπαγωγής. Θα εμφανιστεί στα οικονομικά στοιχεία η πληρωμή - εξόφληση του παραβόλου. Τότε θα σου ζητηθεί να δηλώσεις πως θα πληρωθεί το υπόλοιπο ποσό (πρέπει να έχεις συνεννοηθεί με τον πελάτη σου). Το δηλώνεις και εμφανίζεται π.χ. ένα αρχείο (όπως του παραβόλου) για την επόμενη πληρωμή (αν είναι εφάπαξ). Σε διαφορετική περίπτωση (δόσεις) αντίστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ΝΑ ΞΑΝΑΣΤΕΙΛΩ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΘΕΣΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΥΠΑΓΩΓΗΣ??

ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ??

 

1. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΛΗΚΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΕ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΥΠΑΓΩΓΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΠΡΙΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ?

2. ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 30/11 Η' ΤΙΣ 21/12 ?

3. ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΡΩΤΗ ΔΟΣΗ ΣΤΙΣ 22/12?

4. ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΕΦΑΠΑΞ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ?

 

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ Η' ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ ΠΑΜΕ ???

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις.

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Εdit-Επεξεργασία" και διορθώστε. Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστές οι απορίες σου αλλά κανείς δεν ξέρει. Εγώ να σου πω την αλήθεια, περιπτώσεις που εκκρεμούν συμψηφισμοί τις ετοίμασα και δεν τις υπέβαλλα, με το φόβο της ερώτησης 4. Χθες στο ΤΕΕ-ΤΚΜ δήλωσαν άγνοια (ούτε καν από κουτσομπολιο δεν ήξεραν να μας πουν ποτε περίπου θα διορθωθει το λογισμικο για το συμψηφισμο)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.