Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βιβλιογραφία


teosan

Recommended Posts

Θα ηθελα να μου προτεινετε καποια βιβλια τοπογραφιας περισσοτερο πρακτικα παρα θεωρητικα (οδευσεις, χαραξεις κτλ) καθως και GIS-GPS.Υπαρχει κατι αξιολογο?

 

Παρακαλώ διαβάστε τους κανόνες συμμετοχής.Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι τονισμένοι.

εγινε edit απο avgoust

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 36
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"καλησπέρα συνάδελφε ....συνάδελφος μηχανικός είμαι και σας τηλεφωνώ να ενημερώσω για τους δύο νέους τόμους του κου Ρωμαλιάδη Η3 και Η4....

 

έχετε Η1 και Η2 άρα πρέπει να πάρετε και αυτούς.....περιέχουν τα...μπλα μπλα μπλα...."

 

Σας θυμίζει τίποτα ??

 

Ποτέ δεν προλαβαίνω να τον σταματήσω και κάθε φορά τις 3 τελευταίες φορές μου τα λέει όλα !!

 

:lol: :lol:

 

Ρωμαλιάδης..............respect !!

Link to comment
Share on other sites

Και ομως δεν εχει τυχει να με παρουν τηλ. μηπως εχεις πληροφοριες ,βιβλιογραφια εως τωρα?

Αν και ψαχνω κατι πανω στην τοπογραφια επι του πρακτεου δηλ στο πεδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ψάξε και για διπλωματικές εργασίες.εκεί θα βρεις και παραπομπές σε αρκετή βιβλιογραφία ελληνική και ξένη.στη βιβλιοθήκη Τοπογράφων ΕΜΠ θα βρεις και τη δική μου διπλωματική πάνω στο θέμα ταλάντωσης γέφυρας και GPS

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο βιβλίο για την σύνταξη τοπογραφικών διαγραμμάτων ιδιωτικών μελετών (για συμβόλαιο, πολεοδομία, κτηματολόγιο) και από που μπορώ να το αγοράσω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο βιβλίο για την σύνταξη τοπογραφικών διαγραμμάτων ιδιωτικών μελετών (για συμβόλαιο, πολεοδομία, κτηματολόγιο) και από που μπορώ να το αγοράσω?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να θέλω να θίξω η ερώτησή σου είναι γενική, καλύπτει ένα ευρύτατο φάσμα γνώσεων και κρύβει πίσω της μια ολόκληρη επιστήμη.είναι σα να σε ρωτώ εγω υπάρχει κάποιο βιβλίο για να πάω αύριο να βγάλω μια μικρή αδειούλα?υπάρχουν πολλά βιβλία...(ξεκινώντας από το 1 εξάμηνο!)μην τα ισοπεδώνουμε όλα...ίσως γι αυτό να μην έχεις πάρει απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.