Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εσείς πως δηλώνετε τα εξ αδιαιρέτου;


  

111 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Πως δηλώνετε τα εκτός σχεδίου εξ αδιαιρέτου; (μας ενδιαφέρει το γήπεδο και η συναίνεση))

    • Δηλώνω όλο το γήπεδο, χωρίς συναίνεση συνιδιοκτητών
      27
    • Δηλώνω μόνο το τμήμα του γηπέδου που αντιστοιχεί στον πελάτη μου, χωρίς συναίνεση συνιδιοκτητών
      30
    • Δηλώνω όλο το γήπεδο, με συναίνεση συνιδιοκτητών
      54


Recommended Posts

Οι 82 συνάδελφοι που έχουν ψηφίσει δεν αποτελούν ικανοποιητικό δείγμα για συμπεράσματα.

Οπότε, ο νοών νοείτω....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ότι οι περισσότεροι δηλώνουν τα εξ' αδιαιρέτου ΑΦΟΥ πάρουν την συναίνεση των υπόλοιπων συνιδιοκτητών!

Αν και αν προσθέσεις τα άλλα 2 αποτελέσματα 23+21=44<38 !!!

Μα εγώ βλέπω πως με συναίνεση προχωρά το 46% το οποίο είναι < 50%

 

υ.γ. 44>38 :)

Link to comment
Share on other sites

μήπως η απάντηση 3 είναι το τί θα θέλαμε να κάνουμε και οχι το τι πραγματικά κάνουμε?

 

μήπως θα έπρεπε να υπάρχει και 4η απάντηση που να λέει : ανάλογα το τι θα συναντήσω?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Σε εξ'αδιαρέτου γήπεδο όπου υπάρχει κατοικία που έχει τακτοποιηθεί με το Ν.4014 το οποιο ανήκει σε αγροτεμάχιο 10 στρεμμάτων εκτός σχεδίου, με άλλα γήπεδα εντός αυτού και αυθαίρετες κατοικίες προκειμένου να υποβληθούν τα σχέδια και λοιπά εγγραφα στο σύστημα του ΤΕΕ που αφορούν το αυθαίρετο του πελάτη μου είναι υποχρεωτικό να συνταχθεί και διάγραμμα κάλυψης εκτός των άλλων;

Παρακαλώ όποιος συνάδελφος έχει παρόμοια περίπτωση ή ξέρει ας μου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Και τοπογραφικό και διάγραμμα κάλυψης για ολόκληρο (για τα υπόλοιπα αυθαίρετα εκτός του πελάτη σου αρκεί το περίγραμμα των κτιρίων).

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγροτεμάχιο είναι οικοδομήσιμο, ναι.

Ναι το αγροτεμάχιο είναι οικοδομήσιμο. Οπότε θα χρειαστεί εκτός από το Τοπογραφικό και το Διαγραμμα Κάλυψης. Συνάδελφοι, ευχαριστώ πολύ και τους δύο σας(Faethon11 & ΙΑΣΩΝΑ)!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.