Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΓΡΑΣΙΑ ΤΟΙΧΟΥ


Ntzanis

Recommended Posts

Αν θελει καποιος ας μου στειλει ενα pm ετσι ωστε να επικοινωνησω μαζι του για να βρεθει μια λυση στο παρακατω προβλημα ή να μου προτεινει κατι .Δεν ειμαι αθηνα οποτε ζηταω καποιον ειδικο να μου δωσει σαφεις οδηγιες για να εξαλειφθει το φαινομενο παρακατω με το αζημιωτο φυσικα

 

http://

http://DSC00999.jpg

http://DSC01009.jpg

 

 

http://i1268.photobucket.com/albums/jj570/Nikos_2012/DSC01001.jpg[/img]"]http://DSC01001.jpg

 

 

Πριν 3 χρονια ειχε τοποθετηθει κατι σαν fibran κιτρινο στον τοιχο εσωτερικα με γυψοσανιδα αλλα δεν ειχε τοπθετηθει σωστα υπηρχαν παρα πολλα κενα ,δεν ειχε φιξαριστει με αφρο για να μην παιρνει αερα

Edited by Ntzanis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χρειάζεσαι επιτόπιο έλεγχο από μηχανικό (που να γνωρίζει από συμπυκνώσεις) και να σου δώσει μια υπεύθυνη λύση. Σαν μια πρώτη άποψη είναι ότι η εσωτερική μόνωση που έκανες είχε το αντίθετο αποτέλεσμα, όχι επειδή δεν τοποθετήθηκε σωστά (όπως υποστηρίζεις) αλλά επειδή δεν επέλεξες την κατάλληλη "θεραπεία".

Χειρίσου το σαν πρόβλημα παθολογίας κ βρες τον κατάλληλο γιατρό. Αυτός είναι που θα σου δώσει την κατάλληλη θεραπεία, κ μην ζητάς από το forum να σου κάνει διάγνωση.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον με παρεξηγησατε.Δεν ζηταω διαγνωσεις απο το forum αλλα απο καποιον ειδικο.Εδω στην επαρχια και στην πολη που βρισκομαι πιθανοτατα δεν υπαρχει καποιος με πειρα πανω σε τετοια θεματα.Αν καποιος μπορει και του στειλω στοιχεια συζητυσουμε και την αμοιβη του τοτε ολα καλα.Αν καποιος μπορει να με κατευθυνει ετσι ωστε να μου πει τι το προκαλει και μπορεσω και το φτιαξω μονος μου τοτε ακοοοομα ακαλυτερα.Αν παλι δεν μορει να βρεθει καμμια απο τις παραπανω λυσεις τοτε ευχαριστω ,καλη καρδια.Εγω παντως κατι ψηλα που ειχε καποιος αλλος τοιχος του εβαλα 5αρι fibran πατημενο καλα πανω στον τοιχο και φιξαρισμενο με αφρο ,καποια αλλα σημεια χωρις προβλημα θα τα κανω το καλοκαιρι εξωτερικη θερμομονωση.Το σημειο παραπανω που βλεπετε στις φωτογραφιες εξωτερικα δεν ειμαι σιγουρος αν με αφησει ο γειτονας να επεμβω δεν εχω περιθωριο στην ιδιοκτησια μου.

Εχετε να μου προτεινετε καποιον ειδικο που να γνωριζει απο συμπυκνωσεις?

Edited by Ntzanis
Link to comment
Share on other sites

μόνο αν το ερευνήσει κανείς απο κοντά το θέμα αυτό μπορεί να αποφανθεί για το τί προκαλεί αυτή την υγρασία και να προτείνει την σωστή λύση!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πιστέω οτι η λύση με το fibran και αφρό είναι τραγική αφού εαν υπάρχει ανιούσα θα την αυξήση ακόμα περισσότερο. Το θέμα είναι οτι διακρίνω και βάσεις καλοριφέρ εαν δεν κάνω λάθος?

 

Στην φωτό 2 βλέπω σοβαρά προβλήματα που επιτρέπουν την δημιουργία ανιούσας. Στην 3 βλέπω και κατιούσα. Σίγουρα έχεις βιολογική διάβρωση και σίγουρα ο οπλισμός δεν θα είναι και στα καλυτερά του. Εδραίωση μικρο-οργανισμων και κηλίδες σκουριάς μου γίνονται στάμπες απο την θέρμανση. Εαν δεν υπήρχε καλοριφέρ I rest my case I am confused.

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 χρονια ειχε τοποθετηθει κατι σαν fibran κιτρινο στον τοιχο εσωτερικα με γυψοσανιδα αλλα δεν ειχε τοπθετηθει σωστα υπηρχαν παρα πολλα κενα ,δεν ειχε φιξαριστει με αφρο για να μην παιρνει αερα

Γιατί να μην παιρνει αερα;

Link to comment
Share on other sites

ειχε τοποθετηθει κατι σαν fibran κιτρινο στον τοιχο εσωτερικα με γυψοσανιδα αλλα δεν ειχε τοπθετηθει σωστα υπηρχαν παρα πολλα κενα ,δεν ειχε φιξαριστει με αφρο για να μην παιρνει αερα

Γιατί να μην παιρνει αερα;

Εδραίωση μικρο-οργανισμων και κηλίδες σκουριάς μου γίνονται στάμπες απο την θέρμανση. Εαν δεν υπήρχε καλοριφέρ I rest my case I am confused.

Βλέπω μύκητες και επειδή είναι μαύροι (δηλ. απουσία ηλ. φωτός, αλλιώς πράσινοι)) είναι σε υπόγειο. I am confused too.

 

Γιατί να μην παιρνει αερα;

Εδραίωση μικρο-οργανισμων και κηλίδες σκουριάς μου γίνονται στάμπες απο την θέρμανση. Εαν δεν υπήρχε καλοριφέρ I rest my case I am confused.

Βλέπω μύκητες και επειδή είναι μαύροι (δηλ. απουσία ηλ. φωτός, αλλιώς πράσινοι)) είναι σε υπόγειο. I am confused too.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ισογειο,περναει φως αλλα ειναι σε ακαλυπτο χωρο.Καλοριφερ υπαρχει αλλα δεν φαινεται καποιες βασεις ειναι απο μεταλλα της γυψοσανιδας που χαλασα.Ντοπιος που φτιαχνει γυψοσανιδες μου ειπε οτι για το φιξαρισμα που σας λεω ,να μην παιρνει αερα δηλαδη η μονωση για να μην δημιουργηθει υγροποιηση.Ποιον να φερω να το δει απο κοντα ,δεν λεω δικιο εχετε αλλα ελατε στην θεση μου να φερω καποιον απο αθηνα .Να παει και να ερθει θελει εκτος απο τα χρηματα τα οποια θα ειναι σημαντικα ενα σεβαστο ποσο 750 χιλ πηγαινε ελα.Το σπιτι ειναι παλιο ,για οπλισμο τεσσερα σιδερα σε καθε κολωνα και τσερκια ειδος προς εξαφανιση .Ειναι πριν το 1980.Εγω μενω στον τελευταιο οροφο .Εμενα με ενδιαφερει αυτη η υγρασια .Ειχα μια γκαρσονιερα και παιρναμε ενα μικρο ποσο για να με βοηθαει τον χειμωνα στο πετρελαιο αλλα δεν θελω να βαλω καποιον μεσα και να τον κοροιδεψω χωρις να εχω λυση το προβλημα.Οι εποχες που διανυουμε τις ξερετε .Ολα τα επαγγελματα παιρνανε κριση .Τι να κανω με ποιον να μιλησω που να τον βρω βρε παιδια.?

Edited by Ntzanis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.