Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγροτική αποθήκη 15τμ


αδαμ

Recommended Posts

Κανονική άδεια βγάζαμε , για αγροτική αποθήκη (η πιο συνηθισμένη άδεια σε μη άρτια και μη οικοδομήσιμα γήπεδα) αφού είχαμε πάρει πρώτα την έγκριση από το Γεωργίας (εκεί εξετάζαν αν είσαι γεωργός ή αν καλύπτεις τις προδιαγραφές τους αν δεν ήσουν κατ' επάγγελμα γεωργός) .Ρώτα πολεοδομία.

 

Ευχαριστώ Μανώλη. Θα ενημερώσω όταν θα έχω απάντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ο ΓΟΚ του 85, (ο νέος δεν ξέρω τι γράφει) την θεώρηση σχεδίων, την ζητούσε κατά το άρθρο του 3, ως προς την λειτουργικότητα (ως αρμόδιος φορέας) και μόνο για αυτό

(δεν είσαι δηλ υποχρεωμένος να πας τιμ/για αγορών και πωλήσεων-βεβαίωση ΟΓΑ κλπ για να σε εντάξουν στο νόμο των νέων "Αγροτών" ώστε να έχεις την επιδότηση ο.α., μειωμένου\ κατά 50 % ΙΚΑ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς τι απόσταση πρέπει να έχει η αποθήκη (15 τ.μ) από τα όρια του γηπέδου??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα και πάλι. Θα αναφέρω αυτό που άκουσα σήμερα απο ένα συνάδελφο και θα ήθελα την γνώμη σας!!!!

Υποστηρίζει λοιπόν ότι εφόσον ο ΝΟΚ δεν καταργεί την Αγροτική αποθήκη 15τμ. με άδεια μικρής κλιμακάς τότε συνεχίζει να ισχύει όπως ίσχυε και

πρίν τον ΝΟΚ, και φέρνει ως παράδειγμα την έκδοση άδεια μικρής κλίμακας για φωτοβολταικά οπου ο ΝΟΚ δεν αναφέρει κάτι.

Πραγματικά έχω προβληματιστεί και θα ήθελα την βοηθειά σας σε αυτό.

 

Πάντως μετα απο ερώτηση που έκανα σε υπάλληλο πολεοδομίας και όπως

έχω αναφέρει σε προηγουμεvo post, αρνήθηκε να μου εκδόση άδεια μικρής κλίμακας 15τμ Αγρ. Αποθήκης.

Link to comment
Share on other sites

ισχύει κανονικότατα (μπες στο σαϊτ ΥΠΕΚΑ "ενημέρωση Υ.ΔΟΜ" και βρές το με ημερ/νια 9-8-12 έγγραφο "εφαρμογή άρθρου 4 και 20 ΝΟΚ"

 

=1977&language=el-GR"]http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=778&sni[1155]=1977&language=el-GR

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Εάν το αγροτεμάχιο είναι μη άρτιο και βρίσκεται σε περιοχή ΓΠΣ που απαγορεύεται η δόμηση, έχει καμιά τύχη η άδεια μικρής κλίμακας για λιθόκτιστη αποθήκη?

Ποιά η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.