Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μη ύπαρξη κοινόχρηστου κλιμακοστασίου


Recommended Posts

δηλαδη σε 2 οροφη κατοικια(ισογειο και οροφος/προσθήκη) δεν μετράει μια φορα το εμβαδόν του κλιμακοστασίου όπως και με τον γοκ δηλαδη...

σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτά τα μάλλον θα μας φάνε τα τζιέρια μας στο τέλος. Δεν θα μπορούσαν να τα γράψουν ξεκάθαρα ή έστω να μπουν στον κόπο να τα διαβάσουν μετά που τα έγραψαν? 'Ολο αβεβαιότητες, μάλλον, ίσως και προστριβές θα είμαστε πάλι με τις διάφορες ερμηνείες.

Link to comment
Share on other sites

για αυτο τον λογω εφυγα πριν 2 μηνες στο εξωτερικο αφησα το γραφειο μου και κανω ασχετη δουλεια, και οτι στέλνω με μαιλ ελλαδα, μπας και ηρεμησω λιγο απο γοκ,νοκ,αυθαιρετα,3843,4014, ερωτοαπαντησεις,εγκυκλιους, δοκκ,εκλογες,χρεος,ζεστη...........................αλλα με κυνηγανε ακομη...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

για αυτο τον λογω εφυγα πριν 2 μηνες στο εξωτερικο αφησα το γραφειο μου και κανω ασχετη δουλεια, και οτι στέλνω με μαιλ ελλαδα, μπας και ηρεμησω λιγο απο γοκ,νοκ,αυθαιρετα,3843,4014, ερωτοαπαντησεις,εγκυκλιους, δοκκ,εκλογες,χρεος,ζεστη...........................αλλα με κυνηγανε ακομη...

 

τι δουλειά? αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

τι δουλειά? αν επιτρέπεται?

 

'Οτι δουλειά και να κάνει φίλε μου, και μόνο που σταμάτησε να κυνηγάει την ουρά του παίζοντάς το μηχανικός εδώ στην χώρα μας, πιο καλά θα είναι....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σε pub αλλα γερμανικο στυλ(μπύρα με κόλα πίνουν εδω!) τα απογέυματα, και την αλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω να κάνω μαθήματα archicad/autocad σε μια κοπέλα 6 ωρες/εβδομάδα..

 

οφτοπικ..

Edited by apostolosg
Link to comment
Share on other sites

σε pub αλλα γερμανικο στυλ(μπύρα με κόλα πίνουν εδω!) τα απογέυματα, και την αλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω να κάνω μαθήματα archicad/autocad σε μια κοπέλα 6 ωρες/εβδομάδα..

 

οφτοπικ..

 

μάλιστα, αυτά είναι...!!!....κ@λοχ@ρα...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δηλαδή πλέον δεν ασχολούμαστε με το αν το κλιμακοστάσιο είναι στο υπόγειο ή όχι, το μετράμε πάντα και αφιαρούμε τα 12τ.μ.?

Δλδ σε κατοικία που έχω με υπόγειο (γκαραζ και αποθηκευτικός χώρος), ισόγειο, πρώτος και δεύτερος όροφος θα μετρήσω:

1*4 που είνια το εμβαδόν του κλιμακοστασίου σε κάθε όροφο επί 4 (λόγω 4 σταθμών που έχω) και θα αφαιρέσω το 12?

ή θα κάνω 1*4 επί 3 και δε θα βάλω το κλιμακοστάσιο του υπογείου?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.