Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τεχνικός ασφαλείας


Recommended Posts

Σε ευχαριστω για τις διευκρινησεις. Ετσι μαλιστα.

Λοιπον για την αμοιβη...αν προσεξες παραπανω αναφερω ειρωνικα για το ποσο των 150 το χρονο.

Συμφωνω μαζι σου για την απαξιωση της δουλειας μας με τις χαμηλες τιμες. Και γιαυτο ρωτησα...για να μαθω.

Επισης απλα αναφερω οτι το ιδιο ποσο επερνε και ο προηγουμενος ΤΑ.

Σε ευχαριστω και παλι

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα το ειρωνικό του σχολίου σου, όπως φαντάζομαι και ο άλλος. Απλά κατέληγες μετά ότι και αυτά καλά είναι και γιαυτό φαντάζομαι έκανε το σχόλιό του. 

Οι τιμές για γ κατηγορίας όντως έχουν φτάσει σε αυτά τα εξεφτελιστικά επίπεδα και δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να ασχολείται κανείς σοβαρά. Στο χέρι μας είναι να το αλλάξουμε. 

Τέλος πάντων, καλή τύχη σου εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου ήρθε μια πρόταση για τεχνικός ασφαλείας σε έργα ύδρευσης, και ενημερώθηκα από το ΚΕΠΕΚ πως οι Τοπογράφοι Μηχανικοί δεν εχουν δικαίωμα να είναι τεχνικοί ασφαλείας γενικώς (!), βάση του Ν.3850/2010. Αν και(παρατύπως υποτίθεται), κάποια ΚΕΠΕΚ κάνουν δεκτές αιτήσεις τοπογράφων, αναγνωρίζοντας πως π.χ. για οδοποιϊα είναι παράλογο να μην αναγνωρίζεται ο τοπογράφος πως μπορεί να εργαστεί ως τεχνικός ασφαλείας,

Κουλά πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά μια ερώτηση . Είμαι μηχανολογος μηχανικος ΤΕ. με δέκα χρόνια εμπειρία και με μεταπτυχιακό στην οργάνωση παραγωγής από Αγγλία με ισοτιμία απο ΔΟΑΤΑΠ. Μπορω να αναλάβω επιχείρησή Α και Β κατηγορίας ? "Γιατί το ΦΕΚ Ν 3850 λέει : β) πτυχίο πανεπιστημιακής σχολής εςωτερικου ή ισοτιμιών σχολών εξωτερικού που έχει σχέση με την παραγωγική διαδικασία "

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ειμαι Διπλ. Μηχανολογους Μηχανικος, απεκτησα το διπλωμα μου πριν λιγους μηνες και ειμαι εγγεγραμενος πλεον και στο ΤΕΕ. Για να εργαστω ως τεχνικος ασφαλειας πρεπει να περασουν καποια χρονια απο την κτηση διπλωματος ή/και εγγραφη στο ΤΕΕ; Γνωριζει κανενας τιποτα σχετικο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρειάζονται κατ΄ελ΄χιστον 2 χρόνια εμπειρείας απο κτήση πτυχίου.

 

Δες το ν. 3850/10, θα σου λυθού αρκετές απορίες

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις να ασχοληθείς με το αντικειμενο και σε παίρνει, καλό θα ήταν να παρακολουθήσεις σεμινάρια όχι μόνο για να μειώσεις τον χρόνο από τα 2 έτη που θα εχεις το δικαίωμα, αλλά για να αποκτήσεις μια γνώση πιο σχετική με το αντικείμενο..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα

Διάβασα όλα τα ποστ σχετικά με το θέμα κ η αλήθεια είναι οτι μπερδεύτικα λίγο.Λοιπόν εγώ είμαι πολιτικός μηχανικός τ.ε καί θέλω να ασχοληθώ.Αν κατάλαβα καλά κάνοντας τα σεμινάρια δε παίζει σημασία τα πόσα χρόνια έχεις το πτυχίο.Κάνοντας τα σεμινάρια αρκεί η βεβαίωση παρακολούθησης ή δίνεις κ κάποιες εξετάσεις?Οι ώρες πρέπει να είναι 100?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις τα σεμινάρια χρειάζονται 2 χρόνια απο το πτυχίο .Χωρίς σεμινάρια νομίζω 4 η 5 χρόνια για μας απο ΤΕΙ.http://www.eetem.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=90:faq8-article1&catid=66:faq6-insurance-technician&Itemid=72

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.