Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αλλαγή ονόματος οδού της έδρας μας - Την δηλώνουμε στην εφορία;


sdim

Recommended Posts

Γεια σας.

 

Το όνομα και η αρίθμηση του δρόμου στον οποίο έχω την επαγγελματική μου έδρα έχει αλλάξει με απόφαση του δημοτικού συμβουλίου από το 2008.

 

Εμείς το πληροφορηθήκαμε το 2010.

 

Όταν πήγα στην τωρινή μου έδρα, το 2011, ενημέρωσα τον υπάλληλο στην εφορία πως έχει αλλάξει το όνομα του δρόμου και εκείνος με ενημέρωσε πως ότι φαίνεται στο Ε9 αυτό θα φαίνεται και στην εφορία ως έδρα μου.

 

Σήμερα αξιώθηκα και πήρα από τον Δήμο βεβαίωση για την αλλαγή ονομασίας οδού και αρίθμησης καθώς ενημερώθηκα πως η προηγούμενη ονομασία δόθηκε πλέον σε άλλη οδό οπότε η αλληλογραφία θα πηγαίνει εκεί :sad:.

 

Τι να κάνω τώρα με την εφορία;

- Να κάνω κάποια αλλαγή στην εφορία;

- Να ζητάω τα τιμολόγια να γράφουν την παλιά διεύθυνση αλλά για διεύθυνση αποστολής να δίνω την νέα ονομασία;

- Να ζητάω τα τιμολόγια να γράφουν την νέα διεύθυνση και να έχω και την βεβαίωση του δήμου για τυχόν έλεγχο;

Link to comment
Share on other sites

θα δηλώσετε την αλλαγή αυτή στο τμήμα μητρώου της ΔΟΥ σας. Στα παραστατικά που λαμβάνετε αλλά και σε αυτά που εκδίδετε θα αναγρ'αφεται η νέα διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρειαστεί να γράψω νέα διεύθυνση. 10 σελίδες έχουν μείνει στο μπλοκάκι οπότε, θα τελειώσουνε σύντομα.

 

Έχει πέσει πολύ δουλειά (με 0 κέρδος αν περάσουν τους νέους φόρους αλλά τουλάχιστον δεν βαριέμαι)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με μεταφορά έδρας σε οικισμό χωρίς οδό. Στο Ε9 καταγράφεται μόνο το όνομα του οικισμού στο πεδίο διεύθυνση και στην εφορία μου ζητάνε συγκεκριμένη οδό.

 

Έχει κάποιος αντιμετωπίσει ανάλογο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με μεταφορά έδρας σε οικισμό χωρίς οδό. Στο Ε9 καταγράφεται μόνο το όνομα του οικισμού στο πεδίο διεύθυνση και στην εφορία μου ζητάνε συγκεκριμένη οδό.

 

Έχει κάποιος αντιμετωπίσει ανάλογο θέμα?

 

 

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με μεταφορά έδρας σε οικισμό χωρίς οδό. Στο Ε9 καταγράφεται μόνο το όνομα του οικισμού στο πεδίο διεύθυνση και στην εφορία μου ζητάνε συγκεκριμένη οδό.

 

Έχει κάποιος αντιμετωπίσει ανάλογο θέμα?

 

 

Αν δεν υπάρχει οδός ΔΕ ΒΑΖΕΤΕ ΟΔΟ ΚΑΙ ΔΕ ΖΗΤΑΝΕ ΟΔΟ .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ πολύ Σωτήρη. Η μεταφορά ολοκληρώθηκε σχετικά αναίμακτα, με εξαίρεση ορισμένα χαμένα φαξ μέσα στο χάος των ΔΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.