Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ένταξη κλάδου ασθενείας ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ στον ΕΟΠΥΥ/μεταβατικές οδηγίες-διατάξεις


antony78

Recommended Posts

Από την επίσημη ιστοσελίδα ΕΟΠΥΥ, οδηγίες για την ένταξη κλάδου ασθενείας ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ στον ΕΟΠΥΥ.

 

Διαβάστε την ανακοίνωση εδώ: Ενημερωθείτε σχετικά με την ένταξη του κλάδου υγείας ΕΤΑΑ/ΤΣΜΕΔΕ στον ΕΟΠΥΥ από 12/11/2012

 

Click here to view the είδηση

Link to comment
Share on other sites

ωραία. αν κάποιος έχει πάει στο γιατρό με τα νέα δεδομένα ας ποστάρει να καταλάβουμε πως είναι η διαδικασία!!!

 

γιατί μέχρι τώρα, πηγαίναμε όπου θέλαμε, πληρώναμε την επίσκεψη και προσκομίζαμε την απόδειξη και το παραπεμπτικό και παίρναμε τα λεφτά μας πίσω.

 

απο εδώ και πέρα να δούμε και επι του πρακτέως τις αλλαγές!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως άδικα ανησυχείς για το οτιδήποτε. Τα χουν όλα τακτοποιημένα και διευκρινισμένα. Τι δεν κατάλαβες...όχι πες μου τι δεν κατάλαβες (lol)!!

Για του λόγου το αληθές, φτάνει να διαβάσεις μόνο την παράγραφο 7, που το λέει ξεκάθαρα:

"Οι ασφαλισμένοι των παραπάνω κλάδων .............. από 1-12-2012, είναι ασφαλισμένοι του ΕΟΠΥΥ και ως εκ

τούτου απολαμβάνουν ισότιμα με τους υπόλοιπους ασφαλισμένους του Οργανισμού τις υπηρεσίες που παρέχονται"

Θα με συγχωρέσεις που κυλιέμαι κάτω από τα γέλια....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή, αναζητώ το γιατρό που πάω το μωρό έως τώρα εδώ:

http://www.eopyy.gov.gr/MedSupplier/Index

και αφού δεν τον βρίσκω σημαίνει πως θα πάω, θα πληρώσω και δε θα πάρω το εικοσάρικο πίσω, σωστά συνάδελφοι?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, συνάδελφε...

θα πληρώσεις, θα συμπληρώσει και μία σελίδα (από τα καινούργια βιβλιάρια) και με αυτά θα ακολουθήσεις την ίδια διαδικασία που ήξερες. Τώρα αν έχει καμιά διαφορά στο εικοσάρικο δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, συνάδελφε...

θα πληρώσεις, θα συμπληρώσει και μία σελίδα (από τα καινούργια βιβλιάρια) και με αυτά θα ακολουθήσεις την ίδια διαδικασία που ήξερες. Τώρα αν έχει καμιά διαφορά στο εικοσάρικο δεν ξέρω...

 

όχι συνάδελφε, δε νομίζω να είναι όπως τα λες!!!

 

τον ΕΟΠΥΥ τον δημιούργησαν (κατ αρχάς για να φανούμε στους ξένους με ένα υγιές ταμείο, αλλά δεν είναι της παρούσης το θέμα) για να έχουμε μια ενιαία διαδικασία.

 

ελέγχεις στο ίντερνετ ποιος γιατρός είναι συμβεβλημένος με τον ΕΟΠΥΥ και πας σε αυτόν . αν δεν έχει συμπληρώσει 50 επισκέψεις τη βδομάδα ή το μήνα δεν είμαι σίγουρος, σε εξετάζει και δεν πληρώνεις τίποτα. αν έχει ξεπεράσει τις 50 επισκέψεις πληρώνεις 20 ευρώ και τα κλαις!!!

 

αν πάλι δε βρίσκεις γιατρό συμβεβλημένο στον ΕΟΠΥΥ πληρώνεις όσα συο ζητήσει και επίσης τα κλαις!!!

 

ας επλίσουμε να μπούνε όσο το δυνατόν περισσότεροι ιατροί γιατί σε πολλές πόλεις περιφερειακες υπάρχει τρελό πρόβλημα!!!

Edited by lem-x24
Link to comment
Share on other sites

Στη Σαμο μια γενικη Ιατρος μονο!!!! Ντε και καλα νοσοκομειο δηλαδη?

 

edit:

Μπορουμε και στα ιατρεια του ΙΚΑ?

Edited by tzeno
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.