Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μη πληρωμή δόσεων του ν.3843 και ένταξη στον ν.4014


Lefteris_Civil

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα

 

Αν κάποιος συνάδελφος γνωρίζει ας μου απαντήσει στην παρακάτω ερώτηση-απορία μου

 

Έχω μια περίπτωση ιδιοκτήτη ο οποίος είχε ενταχθεί στον 3843/10 για Η/Χ και κάποια στιγμή πριν μήνες σταμάτησε να πληρώνει τις δόσεις. Τώρα θέλει να ενταχθεί στον 4014. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

Μπορεί να ενταχθεί στον 4014 ? Και αν ναι τότε τα πρόστιμα που έχει πληρώσει μέχρι σήμερα συμψηφίζονται με το πρόστιμο που θα προκύψει από τον 4014 ως παλαιότερα πρόστιμα, ή απαιτείται πρώτα απένταξη από τον 3843 και χάνονται αυτά που πλήρωσε, με αποτέλεσμα να πληρώσει εκ νέου ότι βγει από τον 4014 ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπαχθεί στον 4014 και τα πρόστιμα που έχει πληρώσει συμψηφίζονται με τα νέα πρόστιμα που προκύπτουν από τον 4014.

Δες εδώ:

 

http://www.michanikos.gr/topic/26350-%ce%a3%cf%85%ce%bc%cf%88%ce%b7%cf%86%ce%b9%cf%83%ce%bc%cf%8c%cf%82-%ce%a0%cf%81%ce%bf%cf%83%cf%84%ce%af%ce%bc%cf%89%ce%bd-%ce%91%ce%bd%ce%ad%ce%b3%ce%b5%cf%81%cf%83%ce%b7%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%ce%94%ce%b9%ce%b1%cf%84%ce%ae%cf%81%ce%b7%cf%83%ce%b7/#entry520884

 

Υπάρχουν όμως πολλά παρόμοια θέματα με την απάντηση σε αυτό το ερώτημα.Κάνουμε αναζήτηση πριν ανοίξουμε νέο θέμα.Το παρών κλειδώνεται.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.