Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Έναρξη επαγγέλματος


mindsoft

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 29
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μήπως είχαν υπ' όψην τους κάποια επιδότηση

που αφορούσε όσους θα άνοιγαν βιβλία το επόμενο έτος;;;;;

 

για τηλ στο ΤΕΕ στο τμήμα νέων μηχανικών μήπως γνωρίζουν κάτι περισσότερο από εμάς

----------

Ανκα με προλαβες , :D

 

συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειμαι νεος μηχανικος και θελω να κανω εναρξη επαγγέλματος. Εχω τελειωσει μηχ. Η/Υ και Πληροφορικης στην Πατρα. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι με τι κωδικο επαγγελματος (ΚΑΔ) θα πρεπει να κανω την εναρξη.

 

Thanks in advance..

Link to comment
Share on other sites

Thnx myri

 

Εχει καποια ιδιαιτερη σημασια τι ΚΑΔ θα δηλωσω? Θελω να πω θα αλλαξει κατι πρακτικα αν δηλωσω "παραγωγη λογισμικου" ή αλλες "εργασιες σχετικες με Η/Υ" ?

Link to comment
Share on other sites

'7210 '7220 7230 '7240 7250 '7260

λογικά με τους παραπάνω κωδικούς τα καλύπτεις όλα όσα σε ενδιαφέρουν

κανονικά το τι θα δηλώσεις καθορίζει τις εργασίες με τις οποίες θα μπορείς να ασχολέισαι + να κόβεις απόδειξη

 

ρώτα και στην εφορία αν με κάποιον κωδικό υπερκαλύπτεις όλες τις παραπάνω περιστώσεις πχ με τον 7200 (με επιφύλαξη)

Link to comment
Share on other sites

...κάποιες επιδοτήσεις έχουν όρο σχετικά με την έναρξη επαγγέλματος ...

 

Aααχ...εγώ έτσι την πάτησα...για δεκαπέντε μέρες.

 

Προσοχή λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά να ενημερώσω πως χθες έκανα την έναρξη επαγγέλματος, και από 1η Δεκέμβρη οι κωδικοί αυτοί έχουν αλλάξει και έχουν γίνει πιο αναλυτικοί……

 

Στην δική μου εφορία δεν γνωρίζανε καν τι κωδικό δραστηριότητας, θα βάλουμε, οπότε μου έδωσε το βιβλίο των δραστηριοτήτων και βρήκα τον: 71121200 ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΓΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΑ ΕΡΓΑ.

Αυτός ο κωδικός αναφέρεται στις Στατικές μελέτες και μόνο…..

 

Ήταν ο γενικότερος που βρήκα, μιας και για τοπογραφικά, αρχιτεκτονικά, κ.λ.π. ήθελε άλλους κωδικούς …..

 

Τι χάλι είναι αυτό με τόσους κωδικούς;

Και γιατί τόσες και ειδικές δραστηριότητες;;;;

Link to comment
Share on other sites

A κάτι ακόμα, τώρα που δήλωσα μόνο έναν κωδικό ο οποίος αγγίζει μόνο το ένα μέρος των εργασιών του Πολιτικού Μηχανικού για στατικές μελέτες, αν τύχη και κάνω μια αρχιτεκτονική μελέτη η ένα τοπογραφικό, εκεί έχω κάποιες κυρώσεις;;; Απ την εφορία;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.