Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανανέωση προσωρινών αδειών Ενεργειακού Επιθεωρητή


Engineer

Recommended Posts

Συναδελφοι, δεν εχω δωσει εξετασεις και δεν εχω πληρωσει ακομα την ετησια συνδρομη. Το συστημα ομως βλεπω με αφηνει να 

δημιουργησω νεα επιθεωρηση. Γνωριζει καποιος αν μπορω να εκδοσω ΠΕΑ χωρις να εχω πληρωσει συνδρομη και χωρις εξετασεις.

Σημ: για τις εξετασεις εχει ανακοινωθει παραταση η οποια θα εφαρμοστει απο την εκδοση καποιου ΦΕΚ  που αναμενουμε,για τη συνδρομη

ομως τι γινεται?Να παω να πληρωσω συνδρομη, ή μηπως γινεται η δουλεια μου και χωρις αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να υποβαλλω μια επιθεωρηση με ψευδη στοιχεια, και οντως μου εβγαλε μηνυμα: "Δεν εχετε περασει εξετασεις". Αρα αυτη τη στιγμη παγωνουν τα ενεργειακα μεχρι 

να αναρτηθει το φεκ της παρατασης? (στο νησι μου, αν δεν κανω λαθος , δεν υπαρχει κανενας επιτυχοντας).

Οσον αφορα τη συνδρομη γνωριζει καποιος αν θα μπορω να υποβαλλω επιθεωρηση χωρις να την εχω πληρωσει?

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα είπες.

 

1. Μέχρι το ΦΕΚ και χωρίς εξετάσεις....ΔΕΝ.

 

2. Επίσης με την συνδρομή σου την χαρίζουν για κάποιες ημέρες αλλά μετά δεν σε αφήνουν. Προφανώς πρέπει να πληρώσεις την συνδρομή σου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

μια γρηγορη υπενθυμηση ... η ανανεωση γινεται καθε χρονο ή μολις κλεισεις εναν χρονο ενεργειακος επιθεωρητης ... και ειναι 100 για καθε κατηρορια ή 100 για ολες ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συνάδελφοι ερώτηση.

 

Για τη περίπτωση μου, πως μπορώ να γίνω ενεργειακός επιθεωρητής; μπορεί καποιος να μου εξηγήσει τη διαδικασία, "σήμερα";

 

Εχω διαβάσει κατα καιρούς, περι προσωρινών, περι εξετάσεων, περί ακύρωσης εξετάσεων και έχω χαθεί.

 

Ελεγα πως δε θα ασχοληθώ, λόγω ειδικότητας, αλλα βλέπω σφίγγει ο κλοιός δυστυχώς και δε πρέπει να αφήνουμε τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

NOMOΣ ΥΠ’ ΑΡΙΘΜ. 4409/2016 (ΦΕΚ Α' 136/2016), άρθρο 52.

Ως πτυχιούχος μηχανικός τεχνολογικής εκπαίδευσης, αν δεν έχεις κάνει καμιά επιθεώρηση ως τώρα, ένα (1) έτος μετά την κτήση του πτυχίου, πας Α' τάξη. Για την διαδικασία και τα δικαιολογητικά εγγραφής στα μητρώα, βλέπεις στα άρθρα 54 και 55 του ίδιου νόμου.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ! θα ανατρέξω στο νόμο να δώ τι προβλέπεται. Καμμία, δεν έχω κάνει (και να μη χρειάζοντια σεμινάρια θα παω να τα κανω, διότι τι ΠΕΑ θα παραδώσουμε αλλιως;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.