Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μετά το τέλος των εργασιών μου αποκάλυψε πως δεν έχει άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.


evangelos33

Recommended Posts

ευχαριστω φιλοι μου για της απαντησεις , φιλε μου kane αρχικα ειχαμε συμφωνησει 800 και οτι θα μου εκοβε τιμολογιο κανονικα , στο τελος μου αποκαλυψε πως δεν μπορει να μου δωσει τιμολογιο...... σημερα ο ενλογο περασε παλι απο το καταστημα και επι μια ωρα και μιση προσπαθουσε να με τουμπαρει καταληξαμε να κοπση τιμολογιο ο φιλος του χωρις να δωσω ουτε ενα ευρο παραπανο για να κοπει το τιμολογιο , οσο ομως γιατι την τιμη επιμενει οτι η τελικη τιμη με οσα εκανε ειναι 1180.....

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου οτι εγινε μεσα στο μαγαζι του το ειχα πει απο την αρχη , και ειμαι ιδιαιτερα σχολαστικος για το πως θα στηνοτανε το καταστημα του τα εξηγησα ολα απο την αρχη , κατα την διαρκια ομως το εργασιων ειδα οτι ενα συγεκριμενο κοματι δεν το φιαχνει, και οταν τον ρωτισα γιατι δεν το φιαχνεις αυτο μου απαντησε , τι εγω θα το φιαξω αυτο? και του απαντησα ναι , αφορα ενα παγκο γυποσανιδας σε σχημα π 90 εκατοστα τα 2 σκελη ενα μετρο το αλλο και ενα 1.10σε υψος και με αυτο με πηγε απο 800 που κοστιζε ολο το καταστημα + 380 ευρο ,, και σας το λεω κατηγωρηματικα του το ειχα πει απο τιν αρχη του εδωσα και διαστασεις.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και ευχαριστω για της απαντησεις , να διευκρινισω οτι ο μαστορας , πλεων μου ζηταει 800 αρχικη τιμη + 380 την εχτρα εργασια που δεν ειχε συμπεριλαβει στην αρχικη τιμη + 270 για να κοπει τιμολογιο απο καποιον φιλο του δηλαδη συνολο 1450 , ελεος μπηκαν τοσα μαστορια στο μαγαζι που ετοιμαζο με κανεναν δεν ειχα τετοιο προβλήμα ..... το κακο ειναι οτι γινεται πιεστικος και θελει ολα τα χρηματα , καπως πρεπει να αντιδρασω......,.

 

ασχετο.... καναν μηχανουλακο ρωτησες ή μπααααα????

εστω σαν γνωμη περι αδειας λειτουργειας, κοστολογια εργασιων κλπ κλπ?

 

τρεχα τωρα

 

ΒΕΒΑΙΑ δεν λεω οτι θες ολοκληρη ομαδα μηχανικων

καποιον φιλο π κ π να τσεκαρει τι γινεται

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ασχετο.... καναν μηχανουλακο ρωτησες ή μπααααα????

εστω σαν γνωμη περι αδειας λειτουργειας, κοστολογια εργασιων κλπ κλπ?

 

τρεχα τωρα

 

ΒΕΒΑΙΑ δεν λεω οτι θες ολοκληρη ομαδα μηχανικων

καποιον φιλο π κ π να τσεκαρει τι γινεται

 

φιλε μου για αδεια λειτουργειας του καταστηματος , τι δουλεια εχει ο μηχανικος ???? εκτος και αν εννοεις την κατοπση του καταστηματος εισ τριπλουν που χρειαζεται στον φακελο , με τον γυψοσανιδα τι σχεση εχει ο μηχανικος ? ο μηχανικος θα μου πει τιμη για το γυψοσανιδα ? 5 γυψοσανιδαδες παραλεσανε απο μεσα και επιλεξα αυτον με την χαμηλοτερη προσφορα , εγω γιατι να τρεξω τωρα επειδη ειναι αυτος απατεωνας και κλεβει την εφορια ? δεν κοβει τιμολογιο δεν περνει χρηματα ...

Edited by evangelos33
Link to comment
Share on other sites

μετά το τελευταίο μήνυμά σου σου λέω.......ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ :smile:

 

 

..............................

"φιλε μου για αδεια λειτουργειας του καταστηματος , τι δουλεια εχει ο μηχανικος ???? ..... ο μηχανικος θα μου πει τιμη για το γυψοσανιδα ?

σε φόρουμ μηχανικών μπήκες να ρωτήσες όμως καημένε, ε καημένε

Edited by chrisven
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηχανικο πηρα να κανει την κατοψη , να εκδοση πιστοποιτικο ενεργειακης αποδοσης για 37 τετ κααταστημα εναν τοιχο μιση οροφη τι προσφορα να παρω απο μηχανικο ??? νικοστρι μαλακας δεν ειμαι εγω αλλοι αυτοι που τους τα εχεις αρπαξει , εχεις δει πολλους λες , ετσι τους απειλεις πληρωστε μην σας καψω το μαγαζι ???

Link to comment
Share on other sites

δεν τίθεται θέμα αν συμφωνείς ή όχι μαζί σου, δεν μου καίγεται καρφί

 

ο ΟΤΤΟ παραπάνω έγραψε:

"ΒΕΒΑΙΑ δεν λεω οτι θες ολοκληρη ομαδα μηχανικων

καποιον φιλο π κ π να τσεκαρει τι γινεται"

 

δεν είπε κανείς να πάρεις προσφορά από μηχανικό

απλά θα πρέπει να καταλάβεις και εσύ και όλοι οι ιδιώτες, ότι αν δεν έχετε τον μάστορα δικό σας (φίλος, συγγενής,...)

και δεν έχετε γνώση του αντικειμένου των εργασιών πάρτε και μια γνώμη από κάποιον πιο ειδικό, γιατί θα την πατήσετε

όπως την πάτησες και εσύ

Link to comment
Share on other sites

δεν τίθεται θέμα αν συμφωνείς ή όχι μαζί σου, δεν μου καίγεται καρφί

 

ο ΟΤΤΟ παραπάνω έγραψε:

"ΒΕΒΑΙΑ δεν λεω οτι θες ολοκληρη ομαδα μηχανικων

καποιον φιλο π κ π να τσεκαρει τι γινεται"

 

δεν είπε κανείς να πάρεις προσφορά από μηχανικό

απλά θα πρέπει να καταλάβεις και εσύ και όλοι οι ιδιώτες, ότι αν δεν έχετε τον μάστορα δικό σας (φίλος, συγγενής,...)

και δεν έχετε γνώση του αντικειμένου των εργασιών πάρτε και μια γνώμη από κάποιον πιο ειδικό, γιατί θα την πατήσετε

όπως την πάτησες και εσύ

συμφωνω φιλε σε αυτο που λες !!!!! δεν το εκανα γιατι ειναι μικρο το καταστημα ....
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.