Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κοινόχρηστες - Κοινόκτητες ιδιοκτησίες σε οικοδομή


tsitsikos

Recommended Posts

Καλησπέρα, Θα ήθελα να ρωτήσω τι θεωρείτο κοινόχρηστη ιδιοκτησία σε μια οικοδομή.

Κοινά ξέρω ότι είναι τα κλιμακοστάσια (μπετά – τοιχοποιίες – επιχρίσματα – χρωματισμοί - Η/Μ), κατασκευή δώματος – ταράτσας καθώς και αλουμίνια στο κλιμακοστάσιο.

Αν υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει θα ήθελα να με βοηθήσετε.

Link to comment
Share on other sites

και το ασσανσερ ... και η εισοδος...και οι διαδρομοι...και η πυλωτη [εκτος αν ορισθηκε αλλως] και το υπογειο [εκτος αν ορισθηκε αλλως..].........ανηκουν στα "κοινοχρηστα μερη , πραγματα και εγκαταστασεις της οικοδομης"

[δξ τι εννοεις "αλουμινια στο κλιμακοστασιο]

 

Μήπως θα ηταν καλυτερα να πεις τι προβλημα αντιμετωπιζεις?

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πραγματοποιώ επιμέτρηση για μια δικαστική διαμάχη - τα έξοδα κατασκευής κοινόχρηστων επιφανειών και απο όσα ξέρω τα κοινόχρηστα είναι

1. Κλιμακοστάσιο (σκυροδέματα - τοιχοποιιες - κλιμακες - κουφώταμα - ασανσέρ)

2. Τα μπετά κάθε ορόφου και οι περιμετρικές τοιχοποιιες εκτος των μπαλκονιών - επιχρίσματα - χρωματισμοί

3. Η/Μ

 

Είναι κάτι ακόμα ?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Πανάθα, δεν βάζουμε την ερώτησή μας σε διαφορετικά θέματα και κατηγορίες. Ειδικά στην περίπτωσή σου θα έπρεπε να είναι στην κατηγορία των ιδιωτών.Σε παρακαλώ να το κάνεις ώστε να πάρεις και τις απαντήσεις σου.Σε παρακαλώ επίσης να διαβάσεις τους Κανόνες Συμμετοχής.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.