Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιδοτηση μηχανικων 2013


Recommended Posts

συνάδελφοι έχει κάνει κανείς αίτηση για τα επιδοτούμενα σεμινάρια του ΙΕΚΕΜ (200 ευρώ για 40 ώρες)???

δεν επιβαρύνομαι κάτι οικονομικά έτσι??απλά μου ζητάνε αριθμό ΙΚΑ και δεν ξερω αν χρειαζεται να βγαλω...

 

πλιζ καποιος βοηθεια αν ξερει τι και πως...

 

ελπιζω να ειμαι στο σωστο τοπικ..

Link to comment
Share on other sites

"Δεν ασφαλίζεστε στο ΙΚΑ, απλά θα εκδώσετε αριθμό μητρώου ΙΚΑ επειδή παρακρατείται μία εισφορά για τη συμμετοχή σας στο επιδοτούμενο σεμινάριο."

Αυτό μου απάντησαν σε ερώτηση που τους έκανα..

Edited by matsamplokos
Link to comment
Share on other sites

"Δεν ασφαλίζεστε στο ΙΚΑ, απλά θα εκδώσετε αριθμό μητρώου ΙΚΑ επειδή παρακρατείται μία εισφορά για τη συμμετοχή σας στο επιδοτούμενο σεμινάριο."

Αυτό μου απάντησαν σε ερώτηση που τους έκανα..

 

και εμένα αυτό μου είπαν στο τηλέφωνο..ας ελπίσουμε αν επιλεγούμε με το καλό να μη μπλέξουμε πουθενά...ευχαριστώ και για την απάντηση συνάδελφε..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε πότε περίπου θα ξεκινήσουν τα σεμινάρια; Με τι κριτήριο θα επιλέξουν ποιόν θα πάρουν και ποιόν όχι;

Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν κάποιος μπει και στα σεμινάρια και στο ΕΣΠΑ (στις ΜΜΕ) επειδή θα παίρνει δύο επιδοτήσεις ταυτόχρονα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σας, 

Είμαι νέος μηχανικός και θέλω να ανοίξω τεχνικό γραφείο. Εδώ και καιρό αναμένω την προκήρυξη για το πρόγραμμα ΄΄προώθησης καινοτομικής επιχειρηματικότητας νέων με επιχορήγηση έως 13,000 ευρώ΄΄του οαεδ  που ίσως μπορούσα να εν ταχθώ . Γνωρίζεται εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα επιδότησης για  νέες επιχειρήσεις που τρέχει ή αναμένεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αλλά δεν θεωρώ καινοτόμα επιχειρηματηκότητα το άνοιγμα ενός ακόμη τεχνικού γραφείου. Επισκέψου τον τοπικό ΟΑΕΔ της περιοχής σου να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας, 

Είμαι νέος μηχανικός και θέλω να ανοίξω τεχνικό γραφείο. Εδώ και καιρό αναμένω την προκήρυξη για το πρόγραμμα ΄΄προώθησης καινοτομικής επιχειρηματικότητας νέων με επιχορήγηση έως 13,000 ευρώ΄΄του οαεδ  που ίσως μπορούσα να εν ταχθώ . Γνωρίζεται εάν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα επιδότησης για  νέες επιχειρήσεις που τρέχει ή αναμένεται;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μετά από ερώτηση στον ΟΑΕΔ Θεσσαλονικης, το προγραμμα αν και ανακοινωθηκε δεν εκανε εναρξη ακομα... Και συμφωνα με τον υπαλληλο κανενα τετοιο προγραμμα δεν πραγματοποιηθηκε απο το 2010...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου ηρθε ενα ενημερωτικο οτι ανακοινωθηκαν τα αποτελεσμα.

Καταφερα μονο να βρω καποια Δελτια Τυπου, Συγκεντρωτικα ανα Περιφερεια κτλ.

 

Ξερετε αν εχουν ανακοινωθει καπου οι βαθμολογιες των προτασεων??

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.