Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κατάθεση τοπογραφικού στο σύστημα του ΤΕΕ ως προ ακόλουθο έκδοσης βεβαίωσης αδομήτου


Recommended Posts

Εγω σε βεβαιωση που εκδοσα σημερα εβαλα οροφοι 0 και δωμικη τροτοτητα1 ανοιγει κανονικα το ανεβασμα οπως και τα αυθαιρετα.ανεβασα το pdf και τελος.

Κακώς, δεν χρειάζεται.

Είναι περιττό.

Τα έχει πει και ο Ιάσονας αλλά γράφω τα ίδια:.

ΟΤΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Η ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΑ ΠΟΥ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Η ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΣ (ΟΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ)

ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΣΟΣ ΝΤΟΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ.

 

Θα ανοίξουν και 4-5 νήματα επί του θέματος εδώ.

 

σήμερα συμβολαιογραφος μου ζήτησε βεβαίωση ότι υποχρεούμαι να υποβάλλω το τοπογραφικό όταν ενεργοποιηθεί το σύστημα

από που προκύπτει η απαίτηση αυτή?

Πες της/του ότι είναι άμπαλη/άμπαλος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και τα λες, μήπως και τα κατανοήσουμε όλοι και βάζουμε τον κάθε "βλάκα συμβολαιογράφο" στη θέση του!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά ειναι απαιτητό να ανεβάζουμε στό σύστημα το τοπογραφικο για την βεβαίωση αδόμητου γηπέδου ? και μάλιστα όταν υποχρεονόμαστε να ξαναβγάλομε νεα βεβαίωση με παλιό τοπογραφικό με το οποίο τοπογρ. είχαμε ξαναπάρει τον προηγούμενο χρόνο βεβαίωση μεταταβίβασης που σήμερα έχει λήξει το δίμηνο.Σας παρακαλώ ενημερώστε με.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Όχι, δεν είμαστε υποχρεωμένοι!!!!!

Καλησπέρα ,εχει ανοιξει το συστημα για Κατάθεση τοπογραφικού στο σύστημα του ΤΕΕ ως προ ακόλουθο έκδοσης βεβαίωσης αδομήτου??

Η συμβολαιογραφος μου ζηταει να της δωσω υπευθυνη δηλωση οτι θα το αναρτησω στο ΤΕΕ εντος της προβλεπομενης ημερομηνιας ποια ειναι αυτη??Τι κανω εγω??

 

 

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

akius

Edited by akius
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.