Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 Κανένα νεώτερο? Ξέρει κανείς για τα δικαιολογητικά που χρειάζονται στην πρώτη φάση ώστε να αρχίσω να ετοιμάζω τον κόσμο?

 

Με πιθανότητα σχεδόν 1 προς 6 να είμαστε μέσα δεν νιώθω θα λεγα και πολύ αισιόδοξος..

για το νεο πρόγραμμα μιλάς?

Edited by Largy
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νεώτερο? Ξέρει κανείς για τα δικαιολογητικά που χρειάζονται στην πρώτη φάση ώστε να αρχίσω να ετοιμάζω τον κόσμο?

 

για το νεο πρόγραμμα μιλάς?

Για το παλιό, είχα κάνει κ για τον εαυτό μου...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να επαναφέρω λίγο το θέμα, μιας και την περασμένη βδομάδα πήραν από την eurobank ένα ξάδερφο μου που του είχα ετοιμάσει εγώ τα χαρτιά γιατί θα υπαχθεί και του ζήτησαν να πάει εκκαθαριστικά και τα συναφή. Το ερώτημα μου είναι το εξής. Επειδή περίμενα κ για μένα απο άλλη τράπεζα και δε με πήραν ποτέ τηλέφωνο, προφανώς να μην ελπίζω πλέον ε; Αυτοί ήταν οι τελευταίοι από τους παλιούς που μπήκαν ε;

 

Και κάτι άλλο που έχει ξανασυζητηθεί αλλά δε θυμάμαι. Για να κάνει μια παρέμβαση (τη μόνωση συγκεκριμένα) άλλο συνεργείο από αυτό της προσφοράς, απαιτείται να κάνω κάτι το ιδιαίτερο ή απλά θα πάει το νέο συνεργείο και θα δουλέψει κ θα πάρω από αυτούς τιμολόγια κλπ. Εννοείται ότι τετραγωνικά κλπ θα ταυτίζονται με της προφοράς...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Η τράπεζα θα ζητήσει τα στοιχεία των νέων προμηθευτών ώστε να βάλει την προκαταβολή. Κάτι άλλο σε αυτή τη φάση δεν χρειάζεται.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Η τράπεζα θα ζητήσει τα στοιχεία των νέων προμηθευτών ώστε να βάλει την προκαταβολή

 

Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα γιαυτό? π.χ. αν δεν έχει πάρει κάποιον μέχρι σήμερα σημαίνει ότι δεν θα είναι στη λίστα?

 

Προφανώς αν δεν είναι κάποιος στη λίστα που θα βγει θα μπορεί να κάνει αίτηση στο νέο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί ήταν οι τελευταίοι από τους παλιούς που μπήκαν ε;

 

Οι τελευταίοι ήταν αυτοί που μπήκαν πέρσι. Αυτοί τώρα είναι οι τελευταίοι τελευταίοι και ίσως ακολουθήσουν οι τελευταίοι τελευταίοι τελευταίοι  :smile: 

Μην απελπίζεσαι ακόμη, εάν δεν δεις την λίστα υπαγωγής. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς ΦΕΚ απόφασης υπαγωγής;

Οι τράπεζες έχουν λίστες και το ΕΤΕΑΝ δεν έχει δημοσιεύσει λίστα δικαιούχων.

Πως;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα γιαυτό? π.χ. αν δεν έχει πάρει κάποιον μέχρι σήμερα σημαίνει ότι δεν θα είναι στη λίστα?

 

Προφανώς αν δεν είναι κάποιος στη λίστα που θα βγει θα μπορεί να κάνει αίτηση στο νέο πρόγραμμα?

Εμένα στην εθνική που είχα κάνει αίτηση και ρώτησα σήμερα μου είπαν ότι στην πόλη μου τα άτομα που θα είναι στην λίστα τα έχουν καλέσει ήδη όποτε εγώ δε θα είμαι αφού δε με πήραν. Λογικό αν σκεφτείς ότι από τους 35.000 που εκκρεμούν θα υπαχθούν οι 6000.

Προφανώς θα μπορείς να μπεις στο νέο προγραμμα αλλά τρέχα γύρευε.

 

Οι τελευταίοι ήταν αυτοί που μπήκαν πέρσι. Αυτοί τώρα είναι οι τελευταίοι τελευταίοι και ίσως ακολουθήσουν οι τελευταίοι τελευταίοι τελευταίοι :smile:

Μην απελπίζεσαι ακόμη, εάν δεν δεις την λίστα υπαγωγής.

Σε αυτή που θα βγει τώρα δεν είμαι σίγουρα μέσα, όπως έγραψα αμέσως πριν. Το θέμα είναι αν θα βγει άλλη και η λογική λέει ότι εφόσον πάμε για νέο Εξοικονομώ "άμεσα", δε θα βγει άλλη λίστα δυστυχώς. Οποίος θέλει κάνει στο καινούριο προγραμμα, εγώ έτσι το βλέπω.

 

Έχει δει κανείς ΦΕΚ απόφασης υπαγωγής;

Οι τράπεζες έχουν λίστες και το ΕΤΕΑΝ δεν έχει δημοσιεύσει λίστα δικαιούχων.

Πως;

Συνήθως οι τράπεζες ξέρουν τα ονόματα πριν βγει η λίστα στο ΕΤΕΑΝ. Και την προηγούμενη φορά έτσι έγινε.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή ξεκλείδωσαν και κάποιοι δικοί μου φάκελοι (υπαγωγές του 2014 παρακαλώ), έρχομαι αντιμέτωπος και εγώ με την αλλαγή των προμηθευτών σε σχέση με τους προμηθευτές που είχαν δηλωθεί στην αρχική αίτηση (αλλάζουν σχεδόν όλοι).

 

Γνωρίζουμε λοιπόν ποια διαδικασία ακολουθούμε ώστε να δηλωθούν οι νέοι ανάδοχοι και να λάβουν την προκαταβολή και εάν υπάρχει κάποιος χρονικός περιορισμός για αυτή τη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.